Tuhaf Dergi Eylül Sayısıyla Bayilerdeki Yerini Aldı - Son Dakika

Tuhaf Dergi Eylül Sayısıyla Bayilerdeki Yerini Aldı

07.09.2017 09:42
Tuhaf Dergi Eylül Sayısıyla Bayilerdeki Yerini Aldı, System.String[]

Eylül sayısıyla bayilerdeki yerini alan Tuhaf Dergi, kapağında okurları Avusturyalı yazar Stefan Zweig ile karşılıyor!

Trainspotting kitabının yazarı, dünyaca ünlü yazar Irvine Welsh'in öykülerini ilk kez Türkçe olarak yayınlayan Tuhaf Dergi'nin yeni sayısında; İki Altın Palmiye ödüllü yönetmen Ken Loach ve yazar Ahmet Ümit ile yapılan röportajlar da öne çıkıyor.

Türkiye'nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecilerini bir araya getiren Tuhaf Dergi, eylül ayında altıncı sayısıyla bayilerde. Güçlü kadrosuyla ve iddialı tasarımıyla yine dikkat çeken Tuhaf Dergi'nin yeni sayısının kapağında okuyucuları; Satranç ve Amok Koşucusu gibi kitaplarıyla tüm dünyada tanınan Avusturyalı yazar Stefan Zweig selamlıyor. Eylül sayısı için hazırlanan Stefan Zweig dosyasında yazar Fatih Özgüven ve Stefan Zweig'ın Son Günleri adlı romanın yazarı Laurent Seksik, Avusturyalı yazarı anlatıyor. Trainspotting'in yazarı, dünyaca ünlü yazar Irvine Welsh de Türkçe'de ilk kez yayınlanacak öyküleriyle Tuhaf Dergi'ye katılıyor.

Yayın hayatına başladığı nisan ayından bu yana kültür sanat dünyasının en çok konuşulan konularından birisi olan Tuhaf Dergi'nin altıncı sayısında açılış yazısını ünlü yazar Ercan Mehmet Erdem kaleme aldı. 'Sana da öyle gelmiyor mu?' mottosuyla çıkan derginin yeni sayısında röportaj veren isimler ise; Türkiye'nin en önemli yazarlarından Ahmet Ümit, Cannes'da iki kez Altın Palmiye kazanan, dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Ken Loach ve triphop müziğin dünyadaki önemli temsilcilerinden Jay Jay Johanson.

Türkiye'nin en önemli foto muhabiri Ara Güler, müzisyen ve yazar Zülfü Livaneli, gazeteci Nebil Özgentürk, yazar Murat Uyurkulak, usta gazeteci Selahattin Duman, senarist ve oyuncu Levent Kazak, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden Ülkü Tamer ve dünya edebiyatının önemli isimlerinden İsrailli yazar Etgar Keret hikayeleriyle Tuhaf Dergi'de yer alıyorlar. Oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan ve uluslararası alanda birçok ödül sahibi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden Hakan Günday ise Tahin Pekmez isimli köşelerinde geçtiğimiz ay konuştukları şiddet konusuna devam ederken, "idam"ı da konuşuyorlar.

TUHAF DERGİ YAZAR KADROSU

Tüm Türkiye'de, gazete ve dergi satan her yerde olan Tuhaf Dergi'nin tam yazar kadrosu ise şöyle: Ara Güler, Zülfü Livaneli, Ülkü Tamer, Etgar Keret, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan, Tayfun Pirselimoğlu, Levent Kazak, Yekta Kopan, Gündüz Vassaf, Ali Nesin, Ebru Ceylan, Ercan Mehmet Erdem, Mehmet Güreli, Ahmet İnam, Nebil Özgentürk, Alberto Manguel, Mercan Dede, Selahattin Duman, Mehmet Yaşin, Mehmet Turgut, Irmak Zileli, Ömür İklim Demir, Kalben, Işıl Cinmen, Selin Tunç, Egemen Alper, Eray Ak, Ayça Örer, Nando Salva, Muhsin Topyıldız, Armağan Yılmaz, Nurhak Kaya.

Tuhaf Dergi Eylül Sayısıyla Bayilerdeki Yerini Aldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Tuhaf Dergi Eylül Sayısıyla Bayilerdeki Yerini Aldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Bekçi, trafikte üzerine tüfekle yürüyen kişiyi vurarak durdurdu Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belli oldu Suudilerden Trump'ı kızdıracak hamle: Çinli Huawei ve Alibaba ile anlaşma imzaladılar Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi