TÜİK Başkanı değişti! Yeni atanan isim Muhammed Cahit Şirin oldu - Son Dakika

TÜİK Başkanı değişti! Yeni atanan isim Muhammed Cahit Şirin oldu

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına, Yinal Yağan'ın yerine Başkan Yardımcısı Muhammed Cahit Şirin atandı.

TÜİK Başkanı değişti! Yeni atanan isim Muhammed Cahit Şirin oldu, System.String[]

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı'na, Başkan Yardımcısı Muhammed Cahit Şirin atandı.

TÜİK'ten yapılan duyuruya göre, Kurumun Başkan Vekili Yinal Yağan, Sümer Holding'e Genel Müdür olarak atanırken Başkan Yardımcısı Muhammed Cahit Şirin ise TÜİK Başkanlığı'na getirildi.

MUHAMMED CAHİT ŞİRİN KİMDİR?

1984 yılında İstanbul'da doğan Muhammed Cahit Şirin, ilk, orta ve lise eğitimini Konya'da tamamladı.

Şirin, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Ford, BP, Abbott gibi uluslararası firmalarda uzman ve yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı.

2018 yılında Türkiye İstatistik Kurumu'nda göreve başlayan Muhammed Cahit Şirin, en son başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Muhammed Cahit Şirin, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

TÜİK Başkanı değişti! Yeni atanan isim Muhammed Cahit Şirin oldu

Muhammed Cahit Şirin, daha önce Ekonomi Bakanlığında danışman olarak çalışmıştı. Şirin, geçtiğimiz yılın haziran ayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Elif Esen'le evlendi. Çiftin nikâh şahitliğini ise Cumhubaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan yaptı.


Son Dakika

İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor OPET, iflasının istendiğine yönelik iddiaları yalanladı Akaryakıta dün gece yapılan indirimle yıllık 6 milyar lira vatandaşın cebinde kalacak İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Atayık altın fiyatlarını değerlendirdi: Gram 365-380 TL arasında dalgalanacak Bankacılık sektörünün mevduatı 7,1 milyar lira azaldı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Serrac'dan Doğu Akdeniz mesajı: Arama ve sondaj işbirliğimizi ilerletmeyi hedefliyoruz Son Dakika: 10 Haziran'dan itibaren 40 ülkeye uçak seferleri başlayacak Merkez Bankası'nın rezervleri 1,4 milyar dolar azaldı! İşte kasadaki miktarın hafta hafta değişimi Yunanistan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yaptığı lisans başvurusunu AB'ye şikayet etti Otomotiv endüstrisi Mayıs ayında 1,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi Altının kilogramı 373 bin lira oldu Çiftçiye hububat ve pancar küspesi için toplam 400 milyon TL'yi aşan avans desteği yapıldı Günün ilk yarısında 109.385,01 puana yükselen borsa, son üç ayın zirvesini gördü