Tüik Katliamı Tanığı Konuştu: 6 Kişiyi 40 Saniyede Öldürdü (2) - Son Dakika

Tüik Katliamı Tanığı Konuştu: 6 Kişiyi 40 Saniyede Öldürdü (2)

20.03.2014 15:28
Tüik Katliamı Tanığı Konuştu: 6 Kişiyi 40 Saniyede Öldürdü (2), System.String[]

Şehit KARDEŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ Türkiye İstatistik (TÜİK) Bölge Müdürlüğü'ne yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden Karslı veri hazırlama kontrol memuru Abdulnaci Çolak (39), merkeze bağlı Esenkent köyünde şehit kardeşinin yanına defnedildi.

Şehit KARDEŞİNİN YANINA DEFNEDİLDİ

Türkiye İstatistik (TÜİK) Bölge Müdürlüğü'ne yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden Karslı veri hazırlama kontrol memuru Abdulnaci Çolak (39), merkeze bağlı Esenkent köyünde şehit kardeşinin yanına defnedildi.

İl Müftüsü Mehmet Genç'in kıldırdığı Ermenistan sınırına yakın Ani Harabeleri yakınındaki Esenkent'teki cenaze namazında yürek burkan görüntüler yaşandı. Katliam kurbanı Çolak'ın babası Suriya, annesi Güner, eşi Perihan, çocukları Bedri Sinan (5), Türkan (3) ve Ülkü (1) gözyaşlarına boğuldular. Çolak'ın askeri elbise giyen 13 yaşındaki yeğeni Efecan Çolak da tabuta sarılarak ağladı. Köy camisinde kılınan cenaze namazına Vali Eyüp Tepe, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Belediye Başkanı AK partili Nevzat Bozkuş, Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, CHP Kars Belediye Başkan adayı Naif Alibeyoğlu, TÜİK çalışanları ve köylüler katıldı. Cenaze namazının ardından Çolak, 2006 yılında Tunceli'de vatani görevini yaparken şehit düşen kardeşi piyade er Bedri Sinan Çolak'ın yanında toprağa verildi.

ŞEHİT YAKINI DİYE İŞE ALINMIŞTI

Oğlu Bedri Sinan Çolak'ın şehit olması nedeniyle Abdulnaci Çolak'ın TÜİK'e işe alındığını anımsatan annesi Güner Çolak, "Ne oğlum şehit olsaydı ne de bu oğlum bunun sayesinde işe girseydi. Çocukları yetim ve ortada kaldı. Eşi, çocuklarıyla bundan sonra ne yapacak?" diye ağladı.

Babası Suriya Çolak ise "Devletin, milletin başı sağ olsun. Bir evladımızı da şehit verdik. Şimdi de bunun acı ve üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi.

Abdulnaci Çolak'ın TÜİK katliamında, kardeşi Bedri Sinan Çolak'ın ise 2006 yılında Tunceli'de vatani görevini yaparken şehit düştüğünü belirten yakınları, ailede sadece 4 kız çocuğunun kaldığını bildirdiler.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tüik Katliamı Tanığı Konuştu: 6 Kişiyi 40 Saniyede Öldürdü (2) - Son Dakika


Son Dakika

Sigara parası için annesini ekmek bıçağı ile kovalayan adam kardeş katili oldu Feyenoord'dan G.Saray'ın istediği Jörgensen için transfer yanıtı: 15 milyon euroyu veren alır Son Dakika: Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğrayan Türk gemisi Gabon'un Gentil Limanı'na demirledi Fenerbahçe "MesutOl" kampanyasından ilk gün 2.8 milyon TL gelir elde etti Sulama kanalına 1 metre kala balçığa saplanan sarhoş sürücüyü kurtarmak için zamanla yarıştılar HDP binasındaki Öcalan posterleri ifşa olunca Soylu AİHM kararını hatırlattı: Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor ABD'de restoranda kahvaltı yapan müşteri 148 TL'lik hesaba 10 bin TL bahşiş bıraktı Pfizer/BioNTech aşısında tedirgin eden sonuçlar: İlk aşıda koruma yüzde 50'ler seviyesinde ve mutasyonlara karşı etkisiz
12:47