Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti - Son Dakika

Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti

20.01.2021 14:35

Kahramanmaraş'ta bankanın kendisinden kestiği yıllık kart aidatının iadesi için tüketici hakem heyetine başvuran kişinin parası iade edildi.

Merkez Onikişubat ilçesinde yaşayan İ.Y., bir bankadan kullandığı kredi kartı dolayısıyla kendisinden yıllık kart aidatı kesildiğini fark edince İlçe tüketici hakem heyetine başvuruda bulundu.

HAKEM HEYETİ TÜKETİCİYİ HAKLI BULDU

Bankanın kestiği bu ücretin haksız olduğunu ve kesilen paranın iadesini talep eden İ.Y.'nin başvurusunda, hakem heyeti vatandaşı haklı bularak parasının iadesine hükmetti.

BANKA ÜCRETSİZ KART SUNMAK ZORUNDA

Hakem heyeti, 6502 sayılı kanunun 31/3 maddesi uyarınca, kart çıkaran kuruluşların tüketicilere yıllık üyelik benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorunda olduklarını hatırlatarak, bankanın haksız şart niteliği taşıdığına ve tüketiciden alınan ücretin iadesinin uygun görüldüğünü açıkladı.
Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)
  • GS Lİ: Ben de garanti için heyete başvurdum haksız görüldüm ülkede kurumlar arası standar yok hiç bir şeyde yok. Cevap Yaz 22 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Caner Erkin'in affedilmesi için Emre Belözoğlu harekete geçti Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı Mağaraya baskın yapan özel harekat kumarhaneyle karşılaştı: 29 gözaltı Kurtlar Vadisi Kaos dizisi başlayacak mı? Ali Eyüboğlu, Necati Şaşmaz'la konuşmasını anlattı Karadeniz insanı yine şaşırttı! Sürekli unutmaktan bıktığı HES kodunu sırtına yazdı Profesörün canlı yayında ettiği küfür, sunucu dahil herkesi şaşkına çevirdi Usta sanatçı Altan Karındaş yaşamını yitirdi Davutoğlu'nun yaptığı düzeltme Yunanistan'daki anısını anlatan Buket Aydın'ı zora soktu