Tüketici Örgütü Temsilcileri Bursa'da Buluştu - Son Dakika

Tüketici Örgütü Temsilcileri Bursa'da Buluştu

Bursa Tüketici Derneğinin 10. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ülke genelinde faaliyet gösteren bazı tüketici örgütlerinin başkanları Bursa'da bir araya geldi.

Tüketici Örgütü Temsilcileri Bursa'da Buluştu, System.String[]

Bursa Tüketici Derneğinin 10. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ülke genelinde faaliyet gösteren bazı tüketici örgütlerinin başkanları Bursa'da bir araya geldi.

Türkiye genelindeki tüketici dernekleri, Bursa Tüketici Derneğinin 10. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen programla bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Etkinlik sonununda ortak bildiri yayımlandı.

Bildiride tüketicilerin en temel hakkının temsil edilme hakkı olduğu belirtilerek, tüketicinin ekonomik çıkarlarının koruması ve tazmin edilmesinin evrensel tüketici haklarından olduğu vurgulandı.

Tüketicilerin evrensel haklarının etkin uygulanması için başta Ekonomik ve Sosyal Konsey olmak üzere, BDDK, EPDK, BTK ve Türk Gıda Kodeksinde tüketici temsiliyetinin sağlanması konusunda, örgütlü mücadelenin sonuç alınıncaya kadar devam edeceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Piyasanın canlanması için uygulanan teşvikler, KDV indirimlerinin tüketiciye yansıtılmadığı ve şirketlerin kasalarında kar olarak kaldığını artık sağır sultan dahi bilmektedir. Bu uygulamalardan derhal vazgeçilmelidir. İnternet alışverişlerinde tüketicilerin mağduriyetleri her geçen gün artmaktadır. Güvenli olmayan e-ticaret yapan internet sitelerinin bir şekilde engellenmesi için düzenleyici ve denetleyici otoritenin denetim yaparak tüketici haklarına aykırı faaliyet gösteren siteleri izlemeye ve faaliyetini durdurmak için gerekli mekanizmaları işletmeye davet ediyoruz."

Bildiride ayrıca banka, kaçak elektrik ve tüketici sağlığı konularında yapılması gerekenlerle ilgili görüşlere yer verildi.


Son Dakika

Celta Vigo Başkanı Mourino: Emre Mor için teklif gelirse değerlendireceğiz ABD'den Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunanistan'a dev deniz üssü yolluyor Fenerbahçeli Deniz Türüç ile kaleci Harun Tekin Kasımpaşa yolunda Avusturya, Doğu Akdeniz konusunda AB'ye çağrı yaptı: Türkiye ile ilişkisini yeniden değerlendirmeli Finike Körfezi'nde ölü balina görüntülendi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! Salgınla mücadele kapsamında "Mahalle Denetim Ekipleri" oluşturulacak Bu nasıl baba! Çocukları uyurken evini ateşe verdi Mahkeme sonucunu beğenmeyen "kahraman kurye" kendini zincirledi Doğal havuza atlayan talihsiz genç, başını taşa vurarak kısmı felç geçirdi Pınar Gültekin'in acılı babası şüphelendikleri ismi açıkladı: Bu iş planlı yapılmış Fenerbahçe'nin pozitif koronavirüs vakaları negatife döndü Galatasaray ve Başakşehir'in ilgilendiği Koray Günter, transfer için İstanbul'a geldi Bisikletliye çarpan 63 yaşındaki ehliyetsiz kadın sürücünün bahanesi "pes" dedirtti Sevgilisinin evine giden genç kızın 4. kattan düşme anı güvenlik kamerasında İntihar eden annesini görünce sinir krizi geçirip bileklerini kesti