Tüketicileri Koruma Derneği Ekmek Zammını Yargıya Taşıyacak - Son Dakika

Tüketicileri Koruma Derneği Ekmek Zammını Yargıya Taşıyacak

08.09.2012 13:31
Tüketicileri Koruma Derneği Ekmek Zammını Yargıya Taşıyacak, System.String[]

Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, 250 gram ekmeğin fiyatının 70 kuruşa çıkartılmasına tepki göstererek, zam kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, 250 gram ekmeğin fiyatının 70 kuruşa çıkartılmasına tepki göstererek, zam kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, ekmeğin gramajının şubat ayında 300 gramdan 250 grama düşürülerek zaten gizli bir zam yapıldığını söyledi. Çevre illerdeki ekmek fiyatlarının Yozgat'a göre oldukça düşü sayılabilecek seviyede olduğunu söyleyen Öztürk, "Şimdi de 10 kuruş daha zam yapılması doğru bir uygulama değildir. Sivas'ta 250 gram ekmeğin fiyatı 50-55 kuruştan satılırken, tarım bölgesi olan Yozgat'ta 70 kuruşa çıkarılmasını bir anlam veremiyoruz. Bu sebeple ekmeğe yapılan zammı mahkemeye taşıyacağız." dedi.

Ekmeğin çevre illerden Kayseri'de 55 kuruş, Çorum'da 50 kuruş, Kırşehir'de 60 kuruşa satıldığını kaydeden Öztürk, "Bu konuda Yozgat Belediyesi'ne görev düşmektedir. Belediye halk ekmek fırını açması gerekir. Belediye fırını kapattığı için rekabet ortamı kalkmıştır. Fırıncı esnafı birleşerek istediği zaman istediği gibi zam yapmaktadır. Buna bir çözüm getirilmesi ve yapılan zammın geri çekilmesini talep ediyoruz. Yarım kilogram makarna 50 kuruşa satılırken 250 gram ekmek 70 kuruş nasıl olur?" diye sordu.

Tüketicileri Koruma Derneği Ekmek Zammını Yargıya Taşıyacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Tüketicileri Koruma Derneği Ekmek Zammını Yargıya Taşıyacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?