Tuluğ Tırpan&serhat Kılıç-Atlantikli Yıllar - Son Dakika

Tuluğ Tırpan&serhat Kılıç-Atlantikli Yıllar

28.03.2017 14:04
Tuluğ Tırpan&serhat Kılıç-Atlantikli Yıllar, System.String[]

Tuluğ Tırpan ve Serhat Kılıç ile Atlantikli Yıllar konseri, 28 Mart'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda müzikseverlerle buluşuyor.

Tuluğ Tırpan ve Serhat Kılıç ile Atlantikli Yıllar konseri, 2 8 Mart'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda müzikseverlerle buluşuyor.

Caz, soul ve funk tutkunlarının kalbinde Ahmet Ertegün'ün yeri başkadır. Bu topraklardan çıkıp 60 yıla yakın bir süre dünyada müziğin gidişatına yön veren isimlerden biri olan Ertegün, Atlantic Records markası altında Ray Charles, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Miles Davis, Frank Zappa, Stevie Wonder, Rolling Stones, Bee Gees, Led Zeppelin gibi efsaneler yarattı. 2006 yılı Grammy ödül töreninde, Onur Ödülü'ne layık görüldüğünde ise tek cümlelik bir teşekkür konuşması yaptı: "Bana bu imkanı tanıyan Amerika'ya ve sevgili öz vatanım Türkiye'ye teşekkür ederim." Robert Greenfield'in Ertegün ölmeden önce kendisiyle birlikte çalışarak kaleme aldığı 'The Last Sultan/ Son Sultan' isimli kitabı okuyup bu büyük müzik adamının hayat hikayesinden ilham alan piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan ile bu projeye dair hayalini paylaştığı aktör ve şarkıcı Serhat Kılıç'ın tecrübelerini birleştirerek hazırladığı 'Atlantikli Yıllar', 2006 yılında hayatını kaybeden Ahmet Ertegün'ü anmak, macerasından kesitler sunmak ve o dönemin ruhunu sahneye taşımak için yola çıktı. İkili, Türkiye'nin önde gelen eşlik müzisyenlerinden oluşan bir orkestra ve sürpriz konuklar eşliğinde, Atlantic Records'ın hit olmuş parçalarını anekdotlar ve başarı hikayeleri eşliğinde seslendirecek.

Tuluğ Tırpan: Müzik direktörü - Piyano, tuşlu çalgılar

Serhat Kılıç: Anlatıcı, vokal

Hayal Köseoğlu: Vokal

Anıl Şallıel: Tenor saksofon, flüt

Çağlayan Yıldız: Gitar

Volkan Hürsever: Kontrbas

Nedim Ruacan: Davul

Sürpriz konuklar sizleri bekliyor.

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz  aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Detaylar :

İl : İstanbul

İlce : Sarıyer

Mekan : ENKA İbrahim Betil Oditoryumu

Mekan Adresi : ENKA Sadi Gülçelik Spor Tesisleri İSTİNYE/ İstanbul

Başlangıç Saati : 28.03.2017 20: 30: 00

Bitiş Saati : 28.03.2017 22: 30: 00

Kategori : Tuluğ Tırpan&Serhat Kılıç-Atlantikli Yıllar

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Tuluğ Tırpan&serhat Kılıç-Atlantikli Yıllar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Meteoroloji'den 13 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Prof. Dr. Hakan Kutoğlu uyardı: Bunlar daha büyük depremlerin ayak sesleri Bursaspor Boluspor'u 4-2 yendi, Ali Akman performansıyla göz doldurdu Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Khabib, İslam karşıtı sözler sarf eden Macron'a ayetle yanıt verdi Komşuların gürültü kavgası kanlı bitti: 2 ölü 1 yaralı