Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu - Son Dakika

Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu

13.06.2021 10:23

Danimarka'nın kaptanı Simon Kjaer, sahada bilincini yitiren takım arkadaşı Eriksen'e ilk müdahaleyi yapıp dilini yutmasını önlerken, futbolcunun hayatta kalmasını sağladı. Ardından arkadaşlarına etten duvar ördüren Kjaer, Eriksen'in sahaya giren sevgilisini de sakinleştirmeyi ihmal etmedi. Eski F.Bahçeli futbolcunun bu liderliği tüm dünyayı kendisine hayran bıraktı.

Danimarka'nın orta sahadaki yıldızı Christian Eriksen'in takımının Euro 2020'deki ilk maçında Finlandiya karşısında yaşadığı sağlık problemi turnuvanın gündemine otururken tecrübeli oyuncunun hayatını kurtaran isimlerden biri de Danimarka'nın kaptanı Simon Kjaer oldu.

Herkesin kaptanı oldu! Arkadaşına ilk müdahaleyi yapıp sahayı sakinleştiren Kjaer'e tüm dünya hayran kaldı

SAKİNLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

Sağlık görevlilerinin zaman kaybetmeden yaptığı müdahale sonrasında hayata dönen Eriksen'e ilk müdahaleyi yapan isim olan Kjaer, takım arkadaşının dilini yutmasının önüne geçti ve nefes almaya devam etmesini sağladı. Ardından da Eriksen'i sağlık protokollerine uygun bir açıya getiren Kjaer, doktorlar gelene kadar doğru yolu izledi.

Herkesin kaptanı oldu! Arkadaşına ilk müdahaleyi yapıp sahayı sakinleştiren Kjaer'e tüm dünya hayran kaldı

KIZ ARKADAŞINI SAKİNLEŞTİRDİ

Tedaviyi profesyonellere bıraktıktan sonra yaşananları yakından takip eden Kjaer, takım arkadaşlarını da Eriksen'in yanına toplarken, bu durumun kameralara yansımasının önüne geçti.

Kjaer böylece takım arkadaşının ve ailesinin hayatlarının sonuna dek karşılaşabileceği olumsuz görüntülere engel olmayı da başardı.

Eriksen için yaptıkları bununla da sınırlı kalmayan Kjaer, takım arkadaşının kız arkadaşı Sabrina Kvist Jensen'i sakinleştirmeyi de ihmal etmedi. Korku dolu anlar yaşayan ve gözyaşlarına engel olamayan Jensen'i teselli eden Kjaer, soğukkanlılığını bir kez daha yansıttı ve tribünden aşağıya inen Jensen'e sarılarak sakinleştirdi.

Herkesin kaptanı oldu! Arkadaşına ilk müdahaleyi yapıp sahayı sakinleştiren Kjaer'e tüm dünya hayran kaldı
Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu

Son Dakika Spor Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Vitor Pereira son kararını verdi! F.Bahçe'de sezonun ilk maçında forma giyecek futbolcular netleşti 18:52 Vitor Pereira son kararını verdi! F.Bahçe'de sezonun ilk maçında forma giyecek futbolcular netleşti Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in 18:34 Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Muhittin Böcek'in "Ne olur helikopter gönderin" sözlerine yanıt: Dürüst bir cümle olmadı A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın çeyrek finaldeki rakibi Güney Kore oldu 18:10 A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın çeyrek finaldeki rakibi Güney Kore oldu
Kapsamlı araştırmanın sonuçları yayınlandı! Amerika'da ölümlerin yüzde 95'i aşı yaptırmayanlar arasından 17:47 Kapsamlı araştırmanın sonuçları yayınlandı! Amerika'da ölümlerin yüzde 95'i aşı yaptırmayanlar arasından Son Dakika: Antalya'da 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesi, alevlerin yaklaşması üzerine tahliye ediliyor 17:07 Son Dakika: Antalya'da 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesi, alevlerin yaklaşması üzerine tahliye ediliyor 4 yıl önce babasını dün de kardeşini öldüren zanlı, tutuklandı 16:03 4 yıl önce babasını dün de kardeşini öldüren zanlı, tutuklandı
Muğla'daki canlı yayında şaşkına çeviren anlar! Alevlerin içinden çıkıp ekibe doğru yürüdü 15:44 Muğla'daki canlı yayında şaşkına çeviren anlar! Alevlerin içinden çıkıp ekibe doğru yürüdü İstanbul'da iş yerini açan baba oğlunun cansız bedenini buldu 15:42 İstanbul'da iş yerini açan baba oğlunun cansız bedenini buldu
Advertisement