TÜMSİAD'dan İdlib saldırısına tepki - Son Dakika

TÜMSİAD'dan İdlib saldırısına tepki

01.03.2020 12:30
TÜMSİAD'dan İdlib saldırısına tepki, System.String[]

Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Yaşar Doğan, İdlib'deki saldırıya ilişkin belirterek, "Barışı istemeyenlerin yazdığı senaryolar, ülkemizi zor duruma sokup zayıflatma hesapları üzerine kurulu. Bu kirli oyunun bilincindeyiz.

Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Yaşar Doğan, İdlib'deki saldırıya ilişkin belirterek, "Barışı istemeyenlerin yazdığı senaryolar, ülkemizi zor duruma sokup zayıflatma hesapları üzerine kurulu. Bu kirli oyunun bilincindeyiz. TÜMSİAD olarak devletimizin ilk günden beri ferasetle aldığı kararların arkasında durduğumuzu belirtiriz." ifadesini kullandı.

Doğan, İdlib'deki saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, ailelerine sabrı cemil ve orduya muvaffakiyetler diledi.

Doğan, "İdlib'de masum insanların canını korumak, barışı tesis etmek için bulunan askerlerimize yönelik yapılan saldırıların arkasında hem Suriye'de hem de Orta Doğu'da barışı istemeyen güçlerin olduğu açıktır. Mehmetçik aylardır İdlib'de çocukların burnu bile kanamasın, savaş bitsin diye bulunuyor. Takdire şayan duygularla hareket eden Türk askerlerine yönelik yapılan düşmanca saldırılar, tarihin karanlık sayfalarında yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin; değil Suriye, hiçbir ülkenin toprağında gözü olmadığını vurgulayan Doğan şunları kaydetti:

" Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bu duruşunu tüm dünyaya birçok kere duyurdu. Gerek ABD gerek Rusya gerekse diğer ülke liderleriyle yapılan ikili görüşmelerde Türkiye'nin Suriye meselesine ve İdlib'e bakışı müteaddit kereler anlatıldı. Ancak İdlib'de barışın ve güvenin sigortası olan Türk askerlerine haince saldırılar gerçekleşti. Ülke olarak bu karanlık günlerden daha güçlenerek çıkacağız.

Türkiye; 83 milyon nüfusuyla bir olmak, birlik olmak zorundadır. 21. yüzyılın en dehşetli senaryoları bölgemiz üzerine yazılıyor. Barışı istemeyenlerin yazdığı bu senaryolar, ülkemizi zor duruma sokup zayıflatma hesapları üzerine kurulu. Bu kirli oyunun bilincindeyiz. TÜMSİAD olarak devletimizin ilk günden beri ferasetle aldığı kararların arkasında durduğumuzu belirtiriz."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi TÜMSİAD'dan İdlib saldırısına tepki - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Beşiktaş derbisinde kırmızı kart gören G.Saraylı Diagne'ye 2 maç ceza verildi Fenerbahçe, Sivasspor'a konuk oluyor! Canlı anlatım Son Dakika: KKTC'de 5 büyüklüğünde deprem Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti Otomobilin far bölümlerine ve yakıt deposuna gizlenmiş 4 kuzu ele geçirildi Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor