Tuna Kiremitçi: Şarkılarımı Hayattaki Çözümsüzlükler Üzerine Yazdım - Son Dakika

Tuna Kiremitçi: Şarkılarımı Hayattaki Çözümsüzlükler Üzerine Yazdım

22.08.2017 15:36
Tuna Kiremitçi: Şarkılarımı Hayattaki Çözümsüzlükler Üzerine Yazdım

İZMİR Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında Mogambo Caz'da sahne alan Müzisyen Tuna Kiremitçi, "Ozan geleneğine bağlıyım. 'Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları' albümünü çıktıktan sonra etkisi güzel oldu.

İZMİR Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında Mogambo Caz'da sahne alan Müzisyen Tuna Kiremitçi, "Ozan geleneğine bağlıyım. 'Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları' albümünü çıktıktan sonra etkisi güzel oldu. Albümdeki şarkıları hayattaki çözümsüzlükler üzerine yazdım" dedi.

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) bu yıl da Folkart'ın sponsorluğunda birbirinden önemli sanatçıları ağırlamaya devam ediyor.Fuarın 4'üncü gününde Ünlü Müzisyen Tuna Kiremitçi Mogambo Caz Geceleri'nde İzmirlilerle bir araya geldi. Yeni albümü 'Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları'ndan da şarkılar seslendiren sanatçı müzikseverlere keyifli bir akşam yaşattı. Konser öncesinde DHA'ya yeni albümü ve kendisine dair samimi açıklamalarda bulunan Kiremitçi, "Ben ozan geleneğine bağlıyım. Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok, Leonard Cohen gibi sanatçıları dinleyerek büyüdüm. Benim şarkılarımda o geleneğin istikametinde. Genelde büyükşehirde yaşayan insanların karşılaştığı açmazlar, yabancılaşma, iletişimsizlik, aşk acısı, yalnızlık, kendi kendimize buluşlarımız bulamayışlarımız; yani şarkılarım hayattaki çözümsüzlükler üzerine yazıldı" diye konuştu.

"18 YAŞINDAN 40 YAŞIMA KADAR YAŞADIĞIM HER ŞEY O ŞARKININ İÇİNDE"

18 yaşında ilk aşkına yazdığını söylediği 'Sana Dair' için Kiremitçi, 'Sana Dair' şarkısında yaşayacaklarımı yazmışım 90'lı yıllarda o zamanki grubum Kumdan Kaleler'le seslendirdiğimiz bir şarkıydı. O şarkıyı 18 yaşındayken yazmıştım ve 18 yaşından 40 yaşıma kadar yaşadığım her şey o şarkının içinde içerisinde var. Şarkı yazarı yaşadıklarını mı yazar yoksa hayal ettiklerini mi? evet ikisini de yapar ama ben o şarkıda yaşayacaklarımı da yazmışım. Bazı şarkıların öyle kehanet boyutu da oluyor" ifadelerini kullandı.

'TUNA KİREMİTÇİ VE ARKADAŞLARI' ALBÜMÜNÜN HİKAYESİNİ ANLATTI

İzmir deyince akla gelen ilk şeylerden bir tanesinin fuar olduğunu aktaran Kiremitçi, "İzmir Fuarı çocukluğumuzdan beri duyduğumuz üzerine çeşitli efsaneler olan destansı bir organizasyon. İzmir deyince akla gelen ilk şeylerden bir tanesi fuardır. Bu kadar simgesel bir şeyin içerisinde olduğumu içinde memnun ve bahtiyarız. Güzel bir birliktelik oluştu dinleyici ile aramızda çünkü biz her ay dergi çıkarır gibi şarkılarımızı internette yayınlayarak yola çıkmıştık, sonradan toplayıp bir albüm yapmak istiyorduk. Her ay yeni dinleyiciler katıldı aramıza, böylelikle kar topu etkisi doğdu. Dinleyicilerin yol arkadaşlığıyla beraber bir albüme doğru iş kendiliğinden evrildi. Albüm olarak çıktıktan sonra da etkisi daha güzel oldu. Çok farklı kesimlerden, yaş gruplarından insanlar albümü paylaştı. İnsanların hayatlarına şarkılarla dokunmuş olmak çok güzel. Ayrıca 10 tane hayranlık duyduğum solist arkadaşımla beraber bestelerimizi seslendirdim. Benim için hayatımın en anlamlı müzikal yolculuğu oldu" şeklinde konuştu.

"GÜZEL BİR YOLCULUK"

Gecede kendi şarkılarını ve kendiyle alakalı şarkıları seslendireceğini dile getiren Kiremitçi, "Bu akşam 'Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları' albümünden şarkılarımız var. Onun yanı sıra ben sevdiğim yabancı şarkılara Türkçe söz yazmayı seviyorum. Müslüm Gürses'in vaktinde seslendirdiği 'Affet' gibi öyle şarkılarımız var. Bir iki tane de sevdiğimiz beste olacak. Genelde benim şarkılarım veya benimle alakalı şarkıların olduğu bir yolculuk olacak bu akşam. İzmir'de olmak güzel, güzel bir konser olacak bence" diyerek sözlerini tamamladı. - Kaba

Son dakika haberi | İzmir'de dal kesmek için çıktığı ağaçtan düşen muhtar öldü Son dakika haberi | İzmir'de dal kesmek için çıktığı ağaçtan düşen muhtar öldü Son Dakika | İzmir'in 3 ilçesindeki kaçak sigara operasyonunda 5 kişi yakalandı Son Dakika | İzmir'in 3 ilçesindeki kaçak sigara operasyonunda 5 kişi yakalandı Bülent Ortaçgil, Sanattaki 50'nci Yılını İzmir'de ve Ankara'da Vereceği Konserlerle Kutlayacak Bülent Ortaçgil, Sanattaki 50'nci Yılını İzmir'de ve Ankara'da Vereceği Konserlerle Kutlayacak
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tuna Kiremitçi: Şarkılarımı Hayattaki Çözümsüzlükler Üzerine Yazdım - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement