Tunç'tan Eleştirilere Cevap Verdi - Son Dakika

Tunç'tan Eleştirilere Cevap Verdi

11.02.2012 09:38
Tunç'tan Eleştirilere Cevap Verdi

"MHP il ve belediye başkanı başarısızlıklarını örtmek için çırpındıkça batıyor."

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik'in uzun süredir birkaç kez kendisi ile ilgili saygı sınırlarını aşan gerçeklerle ilgisi olmayan açıklamalarda bulunduğunu kendisini muhatap almak istemediği için bu güne kadar cevap vermediğini ancak son açıklamaların şahsiyet haklarını ihlal eder nitelikte olduğu için açıklama yapmak zorunda kaldığını söyledi.

MHP İl Başkanının yaptığı eleştirileri belgeleri ile çürüten Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanı ve Belediye Başkanının başarısızlıklarını örtmek için çırpındıklarını ancak çırpındıkça battıklarını söyledi.

"Karasu Köyü Kireçtaşı ocağına 21.11.2011 tarihinde olumsuz görüş verildiği halde Belediye Başkanının hükümet izin veriyor biz de itiraz ediyoruz şeklindeki açıklamasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz"

Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve MHP'li Belediye Başkanı Cemal Akın'ın, Karasu köyü hudutları içerisinde kireçtaşı-dolomit ocağı ÇED başvurusuna izin verilmiş gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulunduklarını, ÇED başvuru dosyasının Bartın Valiliğinin ve Çevre Şehircilik Bakanlığının internet sitesinde yayınlandığını, dosya incelendiğinde taşocağına izin verilmediğini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Bölge Müdürlüğünün 21.11.2011 tarihli yazısıyla, sözkonusu projenin Bartın ırmağının çıkış ağzı sol sahilinde yer almasından dolayı ve yapılacak olan patlatmalar neticesinde Bartın Irmağına malzeme akmasına neden olabileceğinden dolayı olumsuz görüşün verildiğinin görüldüğünü belirterek, hem il başkanı hem de belediye başkanı kireçtaşı ve dolomit ocağı ile ilgili olarak şahsıma yönelik "Yılmaz Tunç temsilciliğindeki AKP ne yapmak istiyor" diyerek gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmayan ifadeler kullanmışlardır. İlgili kurumların olumsuz görüşlerinin ÇED dosyasında olduğunu bildikleri halde, Çed süreci tamamlanmayan proje ile ilgili tarafımıza çamur atmaya kalkışan İl Başkanı ve Belediye Başkanı bu çamuru kendi ellerine bulaştırmışlardır." Dedi.

"MHP'nin iktidar olduğu 2000 yılında termik santralin Tarlaağzı'na yapılması uygundur raporu verilmişti, biz ise reddettik"

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik'in termik santrali gündeme getirerek bu konuda da AK Parti hükümetini eleştirdiğini belirten Milletvekili Tunç; "MHP İl Başkanına 2000 yılında MHP'nin koalisyon ortağı olduğu dönemde TTK Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ön fizibilite raporunda Amasra Tarlaağzı köyünün termik santral yapımı için en uygun yer olduğuna ilişkin raporunu hatırlatmak gerekir. Amasra Tarlaağzı ve Gömü köyleri ile ilgili ÇED başvurusunu redden AK Parti hükümetinin Çevre Bakanlığıdır. Kendilerinin hükümet oldukları dönemde verilen raporları hatırlamayarak bu konuda da siyaset yapmaya kalkışan MHP il Başkanının önce kendisinin aynaya bakması gerekir." Dedi.

"Belediyenin 3 yıllık icraatı: 1 adet lokanta, 1 adet yaya geçidi, 1 adet Pazar yeri üstü"

Milletvekili Tunç, Bartın Belediyesini yönetenlerin 3 yılda sadece bir adet lokanta, bir adet yaya geçidi ve 1 adet Pazar yeri üstünü örterek belediyecilikte devrim yaptığını zannettiğini, üç yıldan bu yana bu üç konuyu her üç saatte bir basın toplantısı yaparak döndüre döndüre anlattıklarını, ancak halkın gerçekleri gördüğünü belirterek, Bartın halkının belediye çalışmalarından ne kadar şikayetçi olduklarını sokağa indiklerinde kendilerinin de görmüş olmalarından kaynaklanan bir telaş içerisinde nereye sataşacaklarını bilemediklerini söyledi.

"AK Parti icraatlarına MHP'lilerin hayalleri bile yetişemez"

AK Parti İcraatlarına MHP'lilerin hayallerinin dahi yetişemeyeceğini belirten Milletvekili Tunç; "AK Parti iktidarı Bartın'ı her alanda büyüten icraatlara imza atmaya devam etmektedir, 700 milyon tutarında gerçekleştirdiğimiz icraatlarımıza her geçen gün yenilerini ilave ediyoruz, bu icraatlarımız sayesinde bu gün Bartın'daki oy oranımız yüzde 29'dan yüzde 49'a çıkmıştır. Halkımızın bu güvenine layık olabilmenin gayreti içerisinde çalışmalarımızın hızını her geçen gün artırmaya devam ediyoruz, Bartın AK Parti iktidarıyla Üniversite şehri, turizm şehri, sanayi ve tarımda istihdamı artan bir şehir olma yolunda hızla ilerleyecek, iki yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde de köhne belediyecilik anlayışına son vererek, merkezi hükümetle uyumlu, AK Projelerle Bartın'ı hak ettiği vizyona kavuşturacağız" dedi.

"MHP İl Başkanı Önce Kendi Belediye Başkanını Takip Etsin"

Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanının kendisi hakkında "Takipçinizim", "iki elim iki yakanızda" şeklinde ifadeler kullandığını, bu ifadeleri kendi Belediye Başkanları Cemal Akın hakkında kullanması gerektiğini belirterek, belediyenin göz yumduğu kaçak binalarda dalgalanan MHP bayraklarını 12 haziran seçimleri döneminden hatırladıklarını, belediyeyi yönetirken partizanca davranışların saymakla bitmeyeceğini, istenirse bunların onlarca örneğinin Bartın kamuoyu ile paylaşılabileceğini söyledi. Tunç, "kamu yatırımları için gerekli olan imar plan değişikliklerini geciktirenlerin, başka konulardaki imar plan değişikliklerinde ne kadar cevval olduğunu da hep birlikte görüyoruz" dedi.

"MHP'li Belediye Başkanı Cemal Akın'ın "ben parti rozetimi çıkardım", "polemik için değil, hizmet için geldim" lafları sözde kaldı"

MHP'li Belediye Başkanı Cemal Akın'ın "ben parti rozetimi çıkardım", "polemik için değil, hizmet için geldim" laflarının sözde kaldığını belirten Milletvekili Tunç, Belediye Başkanının iktidarla iyi geçinmesi gerekirken, her toplantısında AK Parti hükümetini eleştirmekte olduklarını, çoğu zaman bunlara cevap verme tenezzülünde bulunmadıklarını, halkımızın gerçekleri gördüğünü söyledi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
AK Parti'li Tunç'tan altılı masanın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olamayacağı' iddiasına tepki Açıklaması AK Parti'li Tunç'tan altılı masanın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olamayacağı' iddiasına tepki Açıklaması TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

Son Dakika Güncel Tunç'tan Eleştirilere Cevap Verdi - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement