TUNCELİ'DE DEBİSİ ARTAN MUNZUR VE PÜLÜMÜR ÇAYLARININ TAŞIDIĞI YARIM TONLUK ÇÖP TEMİZLENDİ - Son Dakika

TUNCELİ'DE DEBİSİ ARTAN MUNZUR VE PÜLÜMÜR ÇAYLARININ TAŞIDIĞI YARIM TONLUK ÇÖP TEMİZLENDİ

21.04.2022 18:45

TUNCELİ'de debisi artan Munzur ile Pülümür çaylarının Uzunçayır Baraj Gölü'ne taşıdığı ve yüzeyde biriken çöp birikintileri, jandarma ve AFAD ekiplerince temizlendi.

TUNCELİ'de debisi artan Munzur ile Pülümür çaylarının Uzunçayır Baraj Gölü'ne taşıdığı ve yüzeyde biriken çöp birikintileri, jandarma ve AFAD ekiplerince temizlendi. Toplanan yaklaşık yarım ton çöp, vahşi depolama alanına götürüldü.

Son yıllardaki en fazla yağışın düşmesiyle Tunceli'yi çevreleyen Munzur ve Pülümür çaylarının debisi pik yaptı. Artan debi akarsu yatağındaki çöpleri Uzunçayır Baraj Gölü'ne taşıdı. Baraj gölü yüzeyinde ve kıyısında biriken çöp ile doğal atıklar Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD personeli ile Munzur Arama Kurtarma (MUDAK) ekiplerince temizlendi. Yüzeyde botlarla, kıyıda da gönüllerce toplanan yaklaşık yarım ton çöp, vahşi depolama alanına götürüldü.

'VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM'

Çöp toplanan bölgeye gelen Vali Mehmet Ali Özkan, vatandaşların temizlik konusunda duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayarak, "Gerçekten yoğun kar yağışıyla ve bereketiyle bir kışı geride bıraktık. Tabii yağmurlar ve açan güneşle birlikte vadilerdeki Munzur ile Pülümür coştu. Maalesef ziyarete gelen insanlarca atılan çevresel atıklar, çöpler ve doğal atıklar maalesef iki nehrimizin de buluştuğu Uzunçayır Baraj Gölü'ne geldi. Bugün, baraj gölünde oluşan kirliliğe ekiplerimiz müdahale ediyorlar. Ben bu vesileyle arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
500
Kırkpınar cazgırı 'Pele Bülent' aynı lakabı taşıdığı babasının izinden yürüyor Kırkpınar cazgırı 'Pele Bülent' aynı lakabı taşıdığı babasının izinden yürüyor Jandarmadan yarım tonluk kaçak sigara operasyonu Jandarmadan yarım tonluk kaçak sigara operasyonu Caddeler TOMA'nın sıktığı suyla temizlendi Caddeler TOMA'nın sıktığı suyla temizlendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TUNCELİ'DE DEBİSİ ARTAN MUNZUR VE PÜLÜMÜR ÇAYLARININ TAŞIDIĞI YARIM TONLUK ÇÖP TEMİZLENDİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement