Tunceli'de kaybolan iki kişiden biri daha cansız beden olarak bulundu - Son Dakika

Tunceli'de kaybolan iki kişiden biri daha cansız beden olarak bulundu

Son Güncelleme: 09.05.2023 10:42

Munzur Çayına düşen otomobilde kaybolan Azad Demiral ve Mehmetcan Demiral arama çalışmalarının 19. gününde olay yerine 15 kilometre uzakta Mehmetcan Demiral'a ait bir cansız beden bulundu. Baran Aslantaş'ın cansız bedeni ise daha önce bulunmuştu.

TUNCELİ'de, Munzur Çayı'na düşen otomobildeki Baran Aslantaş'ın (22) bulunmasının ardından kayıp Azad Demiral (21) ile amcası Mehmetcan Demiral'ı (22) arama çalışmalarının 19'uncu gününde, olay yerine 15 kilometre uzakta 1 cansız bedene ulaşıldı. Cenazenin, Mehmetcan Demiral'a ait olduğu belirlendi.

Ramazan Bayramı tatilinde, Diyarbakır'dan geldiği Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki 'Munzur Gözeleri'ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral ile yeğeni Azad Demiral ve Baran Aslantaş'ın içinde bulunduğu otomobil, 21 Nisan'da Tunceli-Ovacık kara yolunun 40'ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkisinde kontrolden çıkıp debisi yüksek Munzur Çayı'na uçtu. Otomobildeki 3 kişi, suda kayboldu. Gençler için AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana'dan Jandarma Su Altı Arama-Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Konya, Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin, Diyarbakır Büyükşehir ve Tunceli Belediyesi, Munzur Arama-Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Turkuaz Arama Kurtarma, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ve farklı kurumlardan oluşan 1200 kişilik ekiple arama başlatıldı. Çalışmaların 16'ncı gününde Miskişah mevkisinde Baran Aslantaş'ın cansız bedeni bulundu. Aslantaş'ın cenazesi, memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi.

Azad ile amcası Mehmetcan Demiral'ı arama çalışmaları 19'uncu gününde sürerken, yol kenarında arama yapan ekipler, olay yerine 15 kilometre uzaklıktaki Venk Köprüsü mevkisinde 1 kişinin cansız bedenine ulaştı. İhbarla olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Tunceli Devlet Hastanesi'nin morguna götürülüp kimlik tespiti yapılan cenazenin, Mehmetcan Demiral'a ait olduğu belirlendi. Ekipler, diğer cenazeye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tunceli'de kaybolan iki kişiden biri daha cansız beden olarak bulundu - Son Dakika


Advertisement