Tunceli'de Mavi Kapak Kampanyasına Büyük İlgi - Son Dakika

Tunceli'de Mavi Kapak Kampanyasına Büyük İlgi

02.01.2012 14:04
Tunceli'de Mavi Kapak Kampanyasına Büyük İlgi, System.String[]

Tunceli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Es, mavi kapak toplama kampanyası kapsamında 9 milyon 250 bin kapak toplandığını bildirdi.

Tunceli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Es, mavi kapak toplama kampanyası kapsamında 9 milyon 250 bin kapak toplandığını bildirdi.

Tunceli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Es, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülke çapında engellilerin tekerlekli sandalyeye kavuşturulması için yürütülen mavi kapak toplama kampanyasının büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Kampanya kapsamında 9 milyon 250 bin kapak toplandığını ifade eden Es, tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan birçok engellinin maddi imkansızlıklar nedeniyle tekerlekli sandalye alamadığını belirterek, "Toplanan kapaklarla alacağımız tekerlekli sandalyeleri, gündelik yaşam koşullarında dışarıya çıkamayan, dört duvar arasında sıkışan, engelli kardeşlerimize dağıtarak gün ışığıyla buluşturacağız. Kampanyamıza anaokulu öğrencilerinden başlayarak toplumun pek çok kesiminden önemli destek geldi. Devam eden bu kampanyada şunu anladık, herkes engelliler için küçük de olsa bir destek vermek istiyor, fakat nasıl yapacağını kestiremiyor. Herkese engelli kardeşlerim adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Es, toplanan kapakların engellilere yaşama sevinci sağlayacağı gibi doğayı da daha temiz bir şekilde gelecek kuşaklara aktarmaya vesile olacağını kaydetti.

- TUNCELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tunceli'de Mavi Kapak Kampanyasına Büyük İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi