Son Dakika Haberleri: Tunceli'deki PKK Sığınağında Jeneratör, El Yapımı Patlayıcı ve Mühimmat Bulundu

Tunceli'deki PKK Sığınağında Jeneratör, El Yapımı Patlayıcı ve Mühimmat Bulundu

2 ay önce

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya düzenlenen operasyonda, terörist sığınağından jeneratör, el yapımı patlayıcı ve mühimmat çıktı.

 Tunceli merkez kırsalında jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda yapılan arazi aramalarında, el yapımı, 2 patlayıcı düzeneği, 2.5 kilo amnoyum nitrat, çok sayıda mühimmat, tıbbi ve yaşam malzemesi ile bol miktarda gıda maddesi ele geçirildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Merkez kırsal alanında düzenlenen operasyonla ilgili Tunceli Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçenin kırsal kesiminde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün 14 Aralık 2017 tarihinde operasyon başlattığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

MAĞARAYI EVE ÇEVİRMİŞLER

"Başlatılan operasyon kapsamında; 2 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 2.5 kilogram amonyum nitrat, 2 Kalaşnikof şarjörü, 1 sevk fişeği kutusu, 5'li güneş paneli, 40 büyük tüp, 1 jeneratör, 4 takım leşger kıyafeti, 10 çift spor ayakkabı, 2 sırt çantası, 4 boş sığınak, 200 metre branda, 180 metre hortum, 50 metre naylon, 1 top sera naylonu, 5 pil bloğu, 3 akü, çok miktarda tıbbi malzeme, gıdda maddesi ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir."Cono Baba, Öz Kızını Otobana Çıkarıp Fuhuş Tuzağı Kurdu Demet'in Volkan Demirel'in Bebeğinin Gözündeki Lekeyle İlgili Yorumuna Takipçiler Ateş Püskürdü
Ertuğrul'a Rakip Gösterilen Hayat Sırları'nın Önce Günü Değiştirildi, Şimdi de Final Yapıyor