Son Dakika Haberleri: Nesli Tükenmek Üzere Olan Vaşaklar, Tunceli'de Görüntülendi

Nesli Tükenmek Üzere Olan Vaşaklar, Tunceli'de Görüntülendi

11 ay önce

Tunceli'de doğa fotoğrafçısı Hüseyin Narin, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için korumaya alınan 2 vaşağı fotoğrafladı.

Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde doğa fotoğrafçısı Hüseyin Narin, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için korumaya alınan 2 vaşağı fotoğrafladı.

KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK

İlçenin Bağın mevkisindeki bir kaplıca tesisinin müdürlüğünü de yapan doğa fotoğrafçısı Narin, fırsat buldukça bölgedeki yaban hayatının fotoğraflanması ve görüntülenmesi için saha çalışması yapıp kentin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladığını söyledi.

DOĞAYLA İÇ İÇE YAŞIYORLAR

Bölgenin kaplıcası, yaban hayatı, bitki türleri, tarihi eserleri ve vadileriyle bütün olarak önemli bir turizm potansiyeli bulunduğuna işaret eden Narin, doğayla iç içe yaşamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

"VAŞAKLARI GÖRDÜĞÜM BÖLGEYE GİTTİM"

Narin, ilçenin Hıran Deresi bölgesinde akşam saatlerinde fotoğraf çalışması yaparken iki vaşağı gördüğünü anlatarak, "Gece fotoğraf çekmek için uygun ortam yoktu. Ben de gündüz, vaşakları gördüğüm bölgeye gittim. Hayvanların çiftleşme dönemi olduğu için çok bölge değiştirmeyeceğini düşünerek vaşakları aramaya başladım. Yarım saatlik bir aramanın ardından bölgede iki vaşak gördüm ve fotoğraflarını çektim." dedi.

"İLK DEFA BU KADAR HEYECANLANDIM"

Vaşakların fotoğrafladığında çok heyecanlandığını ifade eden Narin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu güne kadar pek çok hayvan fotoğrafı ve görüntüsü çektim ama ilk defa bu kadar heyecanlandım. Vaşaklardan biri kendini kamufle etmiş, diğeri açıktaydı. Hayvanların bölgesinde olmamdan dolayı onları korkutmamak için çok titiz davrandım. Fakat hiç bu kadar büyük vaşak görmemiştim. Av pozisyonu almış gibiydiler, beni fark ettiler. Ben de bölgeden yavaş yavaş uzaklaştım. Bir süre sonra dönüp baktığımda vaşakların bölgeden ayrıldığını gördüm."

Narin, vaşakların çok güzel canlılar olduğunu vurgulayarak, "Nesli tükenmekte olan ve koruma altında olduğunu bildiğim bu türü bölgede görüp fotoğraflamış olmak büyük bir keyif." dedi.
Kayıp Ağabeyini Arama Çalışmasını Ağlayarak İzledi Sincan Cezaevi Önünde Dehşet! Gazi ve Avukatlara Otobüs Çarptı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Önümüzdeki Sezon Avrupa'ya Gidemeyebiliriz