Tunceli meralarında otlatma sezonu 15 Haziran'da başlayacak - Son Dakika

Tunceli meralarında otlatma sezonu 15 Haziran'da başlayacak

18.05.2022 12:54
Tunceli meralarında otlatma sezonu 15 Haziran'da başlayacak

Tunceli meralarında otlatma sezonunun 15 Haziran'da başlayacağı bildirildi.

Tunceli meralarında otlatma sezonunun 15 Haziran'da başlayacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Mera Komisyonu'nca alınan kara göre, 2022 yılında meralarda otlatma sezonunun 15 Haziran'da başlayacağı belirtildi.

Mera ve yaylalarda yerinde incelemeler yapıldığı aktarılan açıklamada, "Hali hazırda ot gelişiminin tamamlanmamış olduğu, hatta çoğu mera ve yaylalarımızın da halen çamurlu olduğu görülmüştür. Ayrıca sürekli değişen hava koşulları da sürüler için tehlike oluşturmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Buradan hareketle üreticilerimizin Mera Komisyonuna ve İlçe Tarım Müdürlüklerine bilgi vermeksizin ve de izin almaksızın belirtilen tarihten önce sürü otlatmaya çıkmamaları ve mera ve yaylalara otlatma kapasitesinin üzerinde hayvan sokmamaları önem arz etmektedir. Aksi hallerde yasal işlem yapılarak sürüler geri çevrilecektir. Üreticilerimizin mağdur olmamaları için kurallara riayet etmeleri önemle rica olunur."

YORUMLAR
500
Hamas: İsrail bedel ödeyecekse esir takasına hazırız Hamas: İsrail bedel ödeyecekse esir takasına hazırız Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı Açıklaması Jandarmanın suya atlayıp boğulmaktan kurtardığı yaşlı adam gözyaşlarına hakim olamadı Açıklaması Son dakika... İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 'Terör örgütlerinin şehirlerde faaliyet yürüten hücre yapılanması ve iş birlikçilerine yönelik bin 421 operasyon... Son dakika... İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: 'Terör örgütlerinin şehirlerde faaliyet yürüten hücre yapılanması ve iş birlikçilerine yönelik bin 421 operasyon...
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tunceli meralarında otlatma sezonu 15 Haziran'da başlayacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement