Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar - Son Dakika

Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar

04.01.2012 14:20
Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar, System.String[]

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Yusuf Cengiz, kentte organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi çalışmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi.

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Yusuf Cengiz, kentte organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi çalışmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi.

Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tunceli için büyük öneme sahip olan sanayi bölgesini bu yıl hayata geçireceklerini belirtti.Cengiz, şunları kaydetti:

"Yıllardır bir türlü hayata maddi imkansızlık nedeniyle hayata geçirilemeyen organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi için Sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ile birlikte bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonucunda 3 milyon 300 bin liralık kaynak 2011 yatırım programına konuldu. Ardından yine Valiliğimiz, belediye ve oda olarak Fırat Kalkınma Ajansı'nda yapmış olduğumu görüşmeler sonucunda 600 bin Lira hibe aldık. Bu kaynaklarla organize sanayi bölgesinde yürütülecek çalışmalar Nisan ayında tamamlanmasını ve Mayıs-Haziran aylarında da 220 dönümlük alandaki 40 parseli hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şu anda 40 parsel için 60'a yakın müracaat var."

Organize sanayinin ilin istihdamına önemli katkı sağlayacağını belirten Cengiz, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Organize sanayi için ayrılan arazi, 12 yıldır hayata geçirilemiyor. Oysa OSB'ye yurt dışından ve yurt içinden yatırım yapmak isteyenler var. Ancak altyapısı tamamlanmadığı için bu gerçekleşemiyor. Şu anda ilimizde ki küçük esnaf, Atatürk mahallesinde küçük sanayi sitesinde sıkışmış durumda, bir bölümü de apartman altlarında imalat yapıyor. OSB'nin hayata geçmesi ile bu esnafın her birine 5 dönüm yer vereceğiz ve katılım payı dışında herhangi bir talepte bulunmayacağız."

- TUNCELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Suarez'in oynadığı takımlar, son 2 maçta Bayern Münih'ten 12 gol yedi Son Dakika! 2020 KPSS lisans sınavı sonuçları açıklandı Koronavirüsü yenen 96 yaşındaki kadın: Gençlikte çok fazla pırasa, soğan ve yeşil biber yedim ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez