Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar - Son Dakika

Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Yusuf Cengiz, kentte organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi çalışmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi.

Tunceli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Çalışmalar, System.String[]

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Yusuf Cengiz, kentte organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi çalışmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi.


Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tunceli için büyük öneme sahip olan sanayi bölgesini bu yıl hayata geçireceklerini belirtti.Cengiz, şunları kaydetti:


"Yıllardır bir türlü hayata maddi imkansızlık nedeniyle hayata geçirilemeyen organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesi için Sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ile birlikte bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonucunda 3 milyon 300 bin liralık kaynak 2011 yatırım programına konuldu. Ardından yine Valiliğimiz, belediye ve oda olarak Fırat Kalkınma Ajansı'nda yapmış olduğumu görüşmeler sonucunda 600 bin Lira hibe aldık. Bu kaynaklarla organize sanayi bölgesinde yürütülecek çalışmalar Nisan ayında tamamlanmasını ve Mayıs-Haziran aylarında da 220 dönümlük alandaki 40 parseli hak sahiplerine teslim edeceğiz. Şu anda 40 parsel için 60'a yakın müracaat var."


Organize sanayinin ilin istihdamına önemli katkı sağlayacağını belirten Cengiz, açıklamasını şöyle tamamladı:


"Organize sanayi için ayrılan arazi, 12 yıldır hayata geçirilemiyor. Oysa OSB'ye yurt dışından ve yurt içinden yatırım yapmak isteyenler var. Ancak altyapısı tamamlanmadığı için bu gerçekleşemiyor. Şu anda ilimizde ki küçük esnaf, Atatürk mahallesinde küçük sanayi sitesinde sıkışmış durumda, bir bölümü de apartman altlarında imalat yapıyor. OSB'nin hayata geçmesi ile bu esnafın her birine 5 dönüm yer vereceğiz ve katılım payı dışında herhangi bir talepte bulunmayacağız."


- TUNCELİ


Son Dakika

Acun Ilıcalı, uyarılarına gülerek karşılık veren Yunus Emre'yi oyundan ihraç etti Acun Ilıcalı, doğum gününü kendisinden 30 yaş küçük olan sevgilisiyle kutladı 3,5 aylık hamile olan oyuncu Ceyda Ateş'in kızı olacak Amuda kalkıp spor hareketleri yapan Çağla Şıkel, kusursuz vücuduyla göz kamaştırdı 2 ay sonra ekrana dönen Müge Anlı'nın stüdyosuna mesafeli sarılma düzeneği kuruldu 48 yaşındaki oyuncu Caprice Bourret, kusursuz vücuduyla güneşlenirken yakalandı Kenan Doğulu'nun yeni yaşını "Beceremediğimiz evlilik olsun" diyerek kutlayan Beren Saat'e tepki yağdı: Seviyor musun sövüyor musun belli değil ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, plastik mermiyle vuruldu Nusret'in kardeşi Özgür Gökçe, deniz içerisinde yaptığı şovla sınırları zorladı İngiltere'de karantinadan çıkan Kraliçe Elizabeth 72 gün sonra ilk kez görüntülendi Dolandırıcılıkla suçlanan Kylie Jenner, menajerliğini yapan annesini işten kovdu Gönüllüler takımından Cemal Can, dokunulmazlık oyununda sakatlandı Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Gardırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış