Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Tunceli Valiliği, Hızır Dergahı ile ilgili asılsız haberlere açıklama yaptı - Son Dakika

Tunceli Valiliği, Hızır Dergahı ile ilgili asılsız haberlere açıklama yaptı

Tunceli Pülümür ilçesinde bulunan Hızır Dergahı binası üzerinde yazılı 'Dergehe Xızır' yazısının silindiği yönündeki asılsız haberler üzerine Tunceli Valiliği açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, dernek binası üzerinde bulunan yazının yanlış yazıldığı ve 2021 yılı yaz ayları içerisinde 'DERGE HIZIR' olarak değiştirildiği belirtildi. Kamuoyuna yanıltıcı haberlere itibar edilmemesi istendi.

Tunceli Valiliği, Hızır Dergahı ile ilgili asılsız haberlere açıklama yaptı
16.06.2023 - 20:41,  Güncelleme: 20:42

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde bulunan Hızır Dergahı ile ilgili bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberle ilgili Tunceli Valiliği tarafından açıklama yapıldı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Tunceli Pülümür ilçemizde bulunan Hızır Dergahı binası üzerinde yazılı 'Dergehe Xızır' yazısının ilçede görevli olan güvenlik güçleri tarafından silindiği başlıklı asılsız haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur. Valiliğimizce iddiaların öğrenilmesini müteakip yapılan araştırmada; Hızır Dergahı Dernek Başkanıyla yapılan görüşmede, dernek binası üzerinde bulunan 'DERGEHE XIZIR' yazısının yanlış yazıldığı yönünde vatandaşlardan kendilerine yönelik tepkilerin olduğunu, bu sebeple 2021 yılının yaz ayları içerisinde söz konusu yazıyı Dernek Yönetimi olarak 'DERGE HIZIR' olarak değiştirdiklerini ifade etmiştir. Kamuoyunu yanıltmak, sosyal medya ve basın üzerinden kamuoyu oluşturmak üzere yapılan bu asılsız haberlere itibar edilmemesi hususu; kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. - TUNCELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tunceli Valiliği, Hızır Dergahı ile ilgili asılsız haberlere açıklama yaptı - Son Dakika


Advertisement