Tunceli Valisi Güner, Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıttı - Son Dakika

Tunceli Valisi Güner, Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıttı

06.03.2013 14:14
Tunceli Valisi Güner, Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıttı, System.String[]

Fatih Projesi kapsamında Tunceli'ye gönderilen toplam 167 adet tablet bilgisayardan 88'i, Anadolu Öğretmen Lisesi'nde, 79'u da Fen Lisesi'nde dağıtıldı.

Fatih Projesi kapsamında Tunceli'ye gönderilen toplam 167 adet tablet bilgisayardan 88'i, Anadolu Öğretmen Lisesi'nde, 79'u da Fen Lisesi'nde dağıtıldı.

Tunceli Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yapılan dağıtım törenine; Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, Milli Eğitim Müdürü Ziya Polattaş, Şube Müdürü Kazım Karaca, Okul Müdürü İrfan Doğan, Okul Aile Birliği Başkanı Veli Mercan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Tablet bilgisayarların dağıtımı öncesinde, 2012-2013 eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren kullanılan 'Etkileşimli Tahta' konusunda, Fatih Projesi İl Koordinatörü Hüsamettin Aydın tarafından Vali Güner ve beraberindekilere bilgi verildi. Etkileşimli tahtayı inceleyen Vali Hakan Yusuf Güner ise öğrencilerin kullanacakları akıllı tahta ve tablet bilgisayarların hayırlı olması temennisinde bulunarak, iletişimli tahtaya "Hayırlı Olsun" yazdı.

Daha sonra 62 adet tablet bilgisayarın öğrencilere, 26 tanesinin de öğretmenlere dağıtımı için 9. sınıf öğrencilerine hitap eden Vali Güner, "Tablet bilgisayarlarınız hayırlı uğurlu olsun. Sizler, günümüz teknolojisinden ve imkanlarından yararlandığınız sürece bizlerin gözleri arkada kalmayacak. Bizler, bu imkanlardan faydalanamadık, sizler, bu konuda çok şanslısınız. Bu anlamda tablet bilgisayarlarınız hayırlı uğurlu olsun, şimdilik her şeyiniz tamam, geriye kalan, çalışıp başarılı olmanız kaldı." dedi.

Vali Güner, konuşmasının ardından, Anadolu Öğretmen Lisesi'nde öğrenimlerine devam eden 9. sınıf öğrencileri ile öğretmenlerine toplam 88 adet tablet bilgisayarı Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ziya Polattaş ile birlikte dağıttı.

Tunceli Valisi Güner, Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıttı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Tunceli Valisi Güner, Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıttı - Son Dakika


Son Dakika

Yardım kampanyası için bin adet hamburger alan Luiz Suarez, 45 bin TL ödedi Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat koronavirüse yakalandı G.Saraylı Marcao'nun paylaşımında 4 yıldızın yer almaması taraftarı kızdırdı 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Oksijen tüpüne bağlı yaşayan KOAH hastası adam, uyuşturucu satıcısı çıktı Dolandırıcılar, banka kartını kiralamak için aylık bin lira teklif ettiler Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor