Tunus açıklarında 97 düzensiz göçmen kurtarıldı - Son Dakika

Tunus açıklarında 97 düzensiz göçmen kurtarıldı

26.01.2022 17:06
Tunus açıklarında 97 düzensiz göçmen kurtarıldı

Tunus'ta düzenlenen 5 düzensiz göçmen engelleme operasyonunda 97 göçmen kurtarıldı.

Tunus'ta düzenlenen 5 düzensiz göçmen engelleme operasyonunda 97 göçmen kurtarıldı.

Tunus Ulusal Muhafız İdaresi Sözcüsü Hüsameddin el-Cibali, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin güneyinde yer alan Safaks kentinde düzenlenen 5 yasa dışı göç girişiminin engellendiğini ve 97 düzensiz göçmenin kurtarıldığını belirtti.

Cibali, açıklamasında, "Güvenlik güçlerince Salı ve Çarşamba gecelerinde düzenlenen 5 operasyon sonucunda, yasa dışı yollarla Avrupa'ya geçmeye çalışan 6 Tunus vatandaşı ve Afrika uyruklu 91 düzensiz göçmen kurtarıldı." ifadelerine yer verdi.

Sözcü, operasyon sırasında iki deniz botu ve bir miktar dövizin ele geçirildiğini kaydetti.

Afrika'nın kuzeyindeki Tunus ve Libya gibi ülkeler, Akdeniz üzerinden yasa dışı yollarla Avrupa'ya ulaşmak isteyen düzensiz göçmenler için bir çıkış noktası olarak görülüyor.

Her yıl binlerce göçmen, daha iyi bir yaşam umuduyla Avrupa'ya ulaşmak için Afrika'dan Akdeniz'e açılıyor. Göçmenlerin bir kısmı Avrupa'ya ulaşmayı başarırken bir kısmı ise denizde can veriyor.

YORUMLAR
500
Doğu Afrika'da yüzlerce kişi göç yolunda öldü ya da kayboldu Doğu Afrika'da yüzlerce kişi göç yolunda öldü ya da kayboldu Tunus açıklarında göçmen teknesinin batması sonucu 4 kişi öldü Tunus açıklarında göçmen teknesinin batması sonucu 4 kişi öldü Tunus'ta Yahudilerin hac mevsimi başladı Tunus'ta Yahudilerin hac mevsimi başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tunus açıklarında 97 düzensiz göçmen kurtarıldı - Son Dakika


Advertisement