Son Dakika Haberleri: TÜPRAŞ'ta 4 İşçinin Ölümüne Neden Olan Patlamayla İlgili 7 Kişi Gözaltına Alındı

TÜPRAŞ'ta 4 İşçinin Ölümüne Neden Olan Patlamayla İlgili 7 Kişi Gözaltına Alındı

9 gün önce

TÜPRAŞ'ta dün yaşanan ve 4 işçinin ölümüne neden olan patlamayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

TÜPRAŞ'ta dün 4 işçinin ölümüne neden olan patlamayla ilgili 7 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında firma sahibi, saha ve teknik sorumlular da var.

4 İŞÇİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İzmir'in  Aliağa ilçesindeki TÜPRAŞ Rafinerisi'nde dün sabah boş ürün tankında bakım sırasında, gaz sıkışmasının neden olduğu sanılan bir patlama meydana geldi. Olayda 4 işçi ölmüş 1'i ağır 2 kişi yaralanmıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Olayın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında 3 başmüfettiş ve 1 müfettiş görevlendirilmişti.

Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, olayın bir iş kazası olduğunu duyurmuştu.

FİRMA SAHİBİ DE GÖZALTINDA

Savcılık ise patlamayla ilgili soruşturmayı genişletti. Savcılık kararının ardından  Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, sabah saatlerinde 7 kişi hakkında gözaltı kararının çıkartılması üzerine operasyon yaptı. Operasyonda, firma sahibi Bedrettin K., Şantiye Müdürü Muhammed Hulusi G., montaj ustası Ali B.,Tüpraş çalışanları; baş mühendis Mehmet Emin T., işletme baş mühendisi Kürşat K., işletme mühendisi Burak K., işletme uzman Esfet B. gözaltına alındı.

TÜPRAŞ'ta Büyük Patlama: 4 İşçi Feci Şekilde Can Verdi
4 Kişinin Öldüğü TÜPRAŞ Patlamasında, Haberi Alan İşçilerin Yakınları Sinir Krizi Geçirdi


Erdoğan'dan Trump'a: Medeniyet Olayını Şekil Olarak Değerlendiren Bir Tipoloji Skandal Posteri Yarım Ağız Kınayan ABD'den Yeni Açıklama: Öcalan Saygı Görmeye Değer Bir Şahsiyet Değil
Serasındaki Toprağı Kazan Vatandaş, Karşılaştığı Canlı Karşısında Şaşkına Döndü Bursa Belediye Başkanı Altepe'ye Yakın Kaynaklar: Pazartesi Günü İstifasını Açıklayabilir