Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı - Son Dakika

Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı

14.12.2016 16:15
Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı, System.String[]

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları eğitim semineri 14-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Balıkesir’in Edremit ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları eğitim semineri 14-16 Aralık 2016 tarihleri arasında Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştiriliyor. Seminerin açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erol Güngör ve Türkiye Yerel Mavi Bayrak Sorumluları katıldı.

Edremit'in Güre Mahallesi'ndeki Adrina Otel'de 14-16 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları eğitim semineri Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erol Güngör'ün de katıldığı açılış ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan TÜRÇEV Yönetimi Kurulu Üyesi Erol Güngör, TÜRÇEV olarak Mavi Bayrak'ı Dünya sıralamasına çıkarmak için çalışıldığını belirterek "Mavi Bayrak'ın kaliteli hale gelmesi için bundan böyle tüm gücümüzle çalışıyoruz. Mavi Bayrak'ı zor veriyoruz, kolay alıyoruz" dedi.

Dünya'da Mavi Bayrak sıralamasında ikinci durumda olan ülkemizde, her yıl kurum ve kuruluşlarda Mavi Bayrak görevlilerine eğitim semineri verilmekte olduğunu dile getiren TÜRÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Güngör "Ülkemizde Mavi Bayrak Programını destekleyen kurumların başında gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerinin de seminerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. 17 kıyı ilimizdeki 25 belediyemizi temsil eden 100'ün üzerinde yerel sorumluya, üç gün sürecek eğitimin sonunda Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Eğitim Sertifikası verilecek ve kurumu adına yöresinde bu görevi yürütmeye hak kazanacaktır. 1993 yılından bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında 2016 yılı itibariyle 444 plaj ve 21 marina, 12 yat limanı mavi bayrak ödülüne hak kazanmıştır. Ödüllü plaj sayısı ile Türkiye bu yıl 50 ülke arasında Dünyada ikinci olarak ülkemiz tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştır. Plaj ve marina toplamında dünyadaki toplam Mavi Bayrak ödülünün yaklaşık % 11 'i ülkemizde dalgalanmaktadır" diye konuştu.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da "Temiz bir denizden, faydalanmak her yurttaşımızın en doğal hakkından bir tanesidir. Bizler yerel yöneticiler olarak vatandaşlarımıza bunu sağlamakla mükellefiz. Altyapı çalışmalarından kumsalların temiz tutulmasına kadar birçok alanda çalışmaları yerine getiriyoruz. Bunun sonucunda Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'na başvurarak sahillerimizdeki Mavi Bayrak sayısını arttırmak istiyoruz." dedi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'da açılış töreninde katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumluları eğitim semineri 16 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek. - BALIKESİR

Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı
Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı
Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı
Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türçev 10. Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Semineri Edremit'te Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Her şey bir anda olup bitti! Bursa'daki şiddetli fırtına kameralara anbean yansıdı Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi 2 yıldır borcunu ödemeyen Defne Samyeli'ye büyük şok! Haciz memurları kapıya dayandı