Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü Gibi Işıklandırılacak - Son Dakika

Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü Gibi Işıklandırılacak

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok ili batıya bağlayan ve Malatya şehir girişini 2,5 kilometre kısaltan Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü gibi ışıklandırılacak.

Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü Gibi Işıklandırılacak, System.String[]

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki birçok ili batıya bağlayan ve Malatya şehir girişini 2,5 kilometre kısaltan Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü gibi ışıklandırılacak.

Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdür Yardımcısı Turan Gülhaş, Malatya İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, 2005 yılında ihalesi yapılan ve 420 metre uzunluğunda, 24 metre genişliğinde olan, ortalama 55 metre ayak yüksekliği bulunan Beylerderesi'ndeki Turgut Özal Viyadüğü'nün yapımının geçen yıl nisan ayında tamamlandığını belirtti.

Turgut Özal Viyadüğü'nün 190 metrelik orta açıklığın yanı sıra ard germeli, dengeli kutu konsol kesitli tipi ile dünyanın bu özellikteki 10 köprüsünden biri olduğunu kaydeden Gülhaş, "Geçen yıl yüzde 120 fiziki gerçekleşme ile yapılarak trafiğe açılmış olan Turgut Özal Viyadüğü için, bağlantı yolları ile toplam 41 milyon lira harcama yapılmıştır" dedi.

Gülhaş, Turgut Özal Viyadüğü'nün Boğaziçi Köprüsü gibi ışıklandırması işi olan dekoratif aydınlatma işini 18 Temmuz 2011 tarihinde ihale ettiklerini, bu iş için 625 bin lira harcayacaklarını anlattı.

Turan Gülhaş, ihalenin sonuçlandığını, bir ay içinde çalışmaların başlayacağını sözlerine ekledi.

- MALATYA

Haber Yayın Tarihi: 04.01.2012 18:21 - Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Turgut Özal Viyadüğü, Boğaziçi Köprüsü Gibi Işıklandırılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 900 metrelik yeraltı menfezleri bulundu Son Dakika: Vincent Aboubakar, yeniden Beşiktaş'ta MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Ekip otosunda ilişkiye giren polisler meslekten ihraç edildi Talihsiz çiftçi, ürünlerinin yanmasını gözyaşı dökerek izledi Dolandırıcılar emekli savcıyı 380 bin TL dolandırdı