Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak - Son Dakika

Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak

08.09.2012 15:31
Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak, System.String[]

Tokat'ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEYDER)'nin 'Kızlarımız Okuyor Toplum Mutlu Oluyor' isimli projesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı.

Tokat'ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Turhal Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEYDER)'nin 'Kızlarımız Okuyor Toplum Mutlu Oluyor' isimli projesi İçişleri Bakanlığı tarafından onaylandı. Toplam 9 ay sürecek olan projenin Turhal merkez ve köylerindeki sosyo-ekonomik şartlardan ötürü okula gidemeyen kız öğrencileri kapsadığı belirtildi.

TEYDER Başkanı Uğur Fidan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, seminerler hakkında öğrenci ve velilere bilgilendirme seminerleri vereceklerini söyledi. Fidan, amaçlarının okula gitmeyen veya gidemeyen öğrencileri okumaya teşvik etmek olduğunu kaydetti.

İlerleyen zamanlarda daha çok çocuğa ulaşabilmek için ellerinden gelen bütün imkanları kullanacaklarını ifade eden Fidan, vatandaşlardan da bu konuda yardım beklediklerini dile getirdi.

Fidan, "Yapacağımız seminerler ile veli ve öğrencileri bilinçlendirip tekrar okula kazandırmayı hedefliyoruz. Bu seminerlerin kapsamını genişletip bu öğrencilerin ailelerini de bilinçlendirmek istiyoruz. Eylül ve ekim aylarında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak okula gitmeyen kız öğrencilerini tespit etmeyi planlıyoruz. Devamında aile ziyaretleri, seminerler gibi çalışmalarla projemizi hedefe ulaştırmayı hedefliyoruz. Projeye katkılarından dolayı Turhal Kaymakamlığı AB Proje sorumluları Sadi Dinler ile İlhan Yayar'a teşekkür ediyoruz." dedi.

Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak
Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Turhal'da Okula Gitmeyen Kız Çocukları Eğitime Kazandırılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım