Turhal Kaymakamı Ünlü'nün Esnaf Ziyareti - Son Dakika

Turhal Kaymakamı Ünlü'nün Esnaf Ziyareti

17.02.2012 17:49
Turhal Kaymakamı Ünlü'nün Esnaf Ziyareti, System.String[]

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, ilçede faaliyet gösteren şapka atölyesini ziyaret etti.

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, ilçede faaliyet gösteren şapka atölyesini ziyaret etti.

Ziyarette kaymakam Ünlü, şapka ustası Hasan Taşkıran'dan şapka imalatı ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hasan Taşkıran, şapkacılık mesleğinin ailelerinde babadan oğla geçen bir meslek olduğunu, bu mesleği babasının yanında çıraklık yaparak öğrendiğini, daha sonra aynı şekilde oğlu Kenan Taşkıran'a da öğrettiğini söyledi.

Hasan ve Kenan Taşkıran'a kolaylıklar ve başarılar dileyen Ünlü, "Geçmişi çok eskilere dayanan bu gibi meslek dallarının ne yazık ki geçen zaman içinde unutulmaya yüz tutuyor" diye konuştu.

- TOKAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Turhal Kaymakamı Ünlü'nün Esnaf Ziyareti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok