Erdoğan'ın "doktor müsveddesi" dediği Çömez'den yanıt geldi: 'Çabuk bana Turhan'ı bulun' derdin şimdi böyle mi oldu? - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Erdoğan'ın "doktor müsveddesi" dediği Çömez'den yanıt geldi: 'Çabuk bana Turhan'ı bulun' derdin şimdi böyle mi oldu?

30.03.2023 14:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'daki hastane temel atma törenine yönelik eleştirileri nedeniyle eski doktoru olan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez'a isim vermeden "Doktor müsveddesi" diyerek tepki göstermişti. Erdoğan'a yanıt veren Çömez, "Ne zaman başın dara düşse, ne zaman sağlıkla bir sıkıntın olsa 'Çabuk bana Turhan'ı bulun' derdin. O zaman makbul bir doktordum. Seni aldım, Amerikalara götürdüm, tedavi ettirdim. Şimdi böyle oldum öyle mi?" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez bugün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün akşam katıldığı televizyon yayınında, Hatay'ın Defne ilçesindeki devlet hastanesi temel atma töreniyle ilgili yaptığı eleştiriler nedeniyle isim vermeden kendisi için söylediği "Çıkmış bir tanesi, doktor müsveddesi, kalkmış konuşuyor. Hayatında acaba senin inşaatla alakan olmuş mu" sözlerine tepki gösterdi.

"TEMEL ATMA TÖRENİNDEN ZİYADE BİR ŞOVDU"

Çömez, sosyal medya hesabında "Doktor müsveddesi öyle mi? Bence sen, papatya çayı iç. 14 Mayıs'tan sonra da ne istersen onu içersin" mesajıyla paylaştığı videoda şunları söyledi; "Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Hatay Defne'de bir hastanenin temel atma törenine katıldı. Aslında bu, temel atma töreninden ziyade bir şovdu. Çünkü ortada gerçek bir temel yoktu. Bir miktar beton bırakılmıştı toprağa ve üzerine birkaç parça demir çubuğu eklenmişti. Gerçeği ben belgeleriyle, fotoğraflarıyla toplumla paylaşınca AK Parti cephesinde bir panik başladı ve bu sözde temel yerinden kaldırıldı, başka bir yere nakledildi. Erdoğan, dün akşam çıktığı bir televizyon programında, bu ifşa, açıklamaya tepki gösterdi ve beni direkt hedef alarak 'Doktor müsveddesi bir açıklama yaptı' dedi.

"NE ZAMAN BAŞIN DARA DÜŞSE 'ÇABUK BANA TURHAN'I BULUN' DERDİN"

Sayın Erdoğan'a açıkça sesleniyorum; ne zaman başın dara düşse, ne zaman sağlıkla bir sıkıntın olsa 'Çabuk bana Turhan'ı bulun' derdin. O zaman makbul bir doktordum. İki defa ameliyatına katıldım, o zaman güvenli ve kıymetli bir doktordum. Seni aldım, Amerikalara götürdüm, tedavi ettirdim. O zaman da çok değerli bir doktordum ve bugün bir doktor müsveddesi oldum, öyle mi? Ben, İstanbul Tıp Fakültesi'ni çok yüksek bir puanla bitirdim. Arkasında göz nuru, alın teri, büyük bir emek var benim diplomamım. Ardından genel cerrahi uzmanı oldum. Milletvekilliği dönemimim sonunda, yine o dönemde de senin yanlışlarını, hatalarını toplumla paylaştım diye bir kumpas davasına beni konu ettin ve ardından tam 12 yıl sürgünde yaşadım.

"İKİ TANE HEKİMLİK LİSANSIM VAR"

Sürgün yıllarımda da boş durmadım. Gittiğim ülkede dil öğrendim, tıp fakültesinin bütün yazılı, sözlü sınavlarını verdim ve yeniden diploma aldım. Bugün iki tane hekimlik lisansım var ve dünyanın her yerinde hekimlik yapabiliyorum. Doktorluk kalitemi, kariyerimi ve kapasitemi hiç kimsenin tartışmaya hakkı yok. Hele hele diplomasını göğsünü gere gere toplumla paylaşacak cesareti olmayan hiç kimsenin, benim diplomamı ve kariyerimi aşağılamaya, örselemeye ve bana 'doktor müsveddesi' demeye hakkı yok.

"DOĞRU BENİM HAYATIMDA İNŞAATLA ALAKAM OLMADI"

Yine aynı televizyon konuşmasında bana diyorsun ki 'Acaba senin hayatında hiç inşaatla alakan olmuş mu?' Doğru, benim hayatımda inşaatla alakam olmadı. İçinde rant, yolsuzluk, hukuksuzluk ve ahlaksızlık olan, içinde talan olan hiçbir işle, inşaatla benim işim olmadı. Ama şunun altının çizeyim; Hatay, depremde yerle bir oldu. Devlet hastanelerinin hiçbirisi çalışamaz halde ve sen, bir devlet olarak, Sağlık Bakanlığı olarak orada bir sahra hastanesi bile açmayı becerememişken ben, Sayın Akşener'in himayesinde oraya gittim, gönüllü arkadaşlarımızla, yurtsever, fedakar arkadaşlarımızla tam bir hafta içerisinde bir sahra hastanesi kurdum, binlerce hastayı tedavi ettim. Doğru, benim inşaatla işim yok, ama benim bu millete hizmetkar olmak gibi samimi bir arzum, sevdam ve tutkum var, Sayın Erdoğan.

"ŞU ANDA KORKUYORSUN, KAYGI İÇERİSİNDESİN"

Seni bu ülkede en iyi tanıyan benim, Sayın Erdoğan. Şu anda korkuyorsun, kaygı içerisindesin ve o tutkun olduğun, aşığı olduğun koltuk, altından kayıp gidiyor. Son 45 gün, seçim yaklaştı. İşte ondan dolayı telaşlısın, endişe içerisindesin, kaygı duyuyorsun. Sayın Akşener, çok yerinde bir tavsiyede bulundu, 'Papatya çayı iç' dedi. Hekim olarak katılıyorum. Her akşam papatya çayı iç seçime kadar, iyi gelecektir. 14 Mayıs akşamı sandıklar açıldığında diyeceğim ki ne içersen iç. Bir hikayenin sonuna gelindi ve 45 gün sonra tekrar karşılaşacağız ve devir teslim töreninde görüşmek üzere diyorum, Sayın Erdoğan."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (1)
  • Serkan İlkeli : Sayın Erdoğan ile aynı yaştayız.Dün gece a haberdeki söyleşisinde kamera yüzünü yaklaştırdığında yaşına göre çok çökmüş olduğunu gördüm.İnsan 70'ine gelmeyegörsün.Aslında hem sayın Erdoğan hem sayın Kılıçdaroğlu artık siyasetten çekilip sakin bir hayat yaşamalılar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Erdoğan'ın 'doktor müsveddesi' dediği Çömez'den yanıt geldi: 'Çabuk bana Turhan'ı bulun' derdin şimdi böyle mi oldu? - Son Dakika


Advertisement