Son Dakika Haberleri: Turizm Haftası

Turizm Haftası

6 gün önce

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Turizm Haftası törenle kutlandı.

Turizm Haftası, System.String[]
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Turizm Haftası törenle kutlandı.


İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Tarihi Çarşı'da düzenlenen törende konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu'nun ülke turizminde çok önemli bir yer tutuğunu söyledi.

Safranbolu'nun "Korumanın Başkenti" olarak anıldığını hatırlatan Gürel, il genelinde yapılan turizm çalışmalarından bahsetti.

Safranbolu'nun turizm hareketliliğinin her geçen yıl arttığını anlatan Gürel, daha da artırmak ve nitelikli hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer de konuşmasında, ilçede yapılan turizm çalışmalarını katılımcılara aktardı.

Belediye Başkanı Elif Köse ise Safranbolu'nun tarihi önemine vurgu yaparak tanıtım ve koruma adına projeler uygulayacaklarını kaydetti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin konuşmasında, Karabük'ün ilçeleriyle turizm anlamında hem ülkede hem de dünyada öne çıktığını, buna layık olabilmek için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından müzik dinletisi ve halk oyunları gösterileri sunuldu.

Etkinlik, turizm konulu fotoğraf sergisinin açılışıyla son buldu.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 04:36 Kaynak: AAKapadokya'da Ramazan Bayramı Doluluğu Yüzde 100'e Yaklaştı 'İşte Anne' Projesine Katılan Kadınlara Ayda 2 Bin 80 TL Gelir İmkanı CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Şehit Cenazesine Gitmeden Önce Aileyle Görüştük İftar Menülerinin Fiyatları Belli Oldu! En Ucuzu 30 TL Olacak