Turizm merkezlerindeki trafik havadan denetlendi - Son Dakika

Turizm merkezlerindeki trafik havadan denetlendi

Muğla'da, Kurban Bayramı tatili tedbirleri kapsamında turizm merkezlerinde polis helikopteriyle havadan denetim yapıldı.

Muğla'da, Kurban Bayramı tatili tedbirleri kapsamında turizm merkezlerinde polis helikopteriyle havadan denetim yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, bayrak tatili dolayısıyla yoğun kullanılan güzergahlarda denetimlerini artırdı.

Marmaris'ten havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığına ait polis helikopteriyle, bölgedeki trafik havadan denetlendi.

Denetimlerde Muğla- Akyaka, Yatağan- Milas ve Muğla-Marmaris kara yollarında kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücüler, kontrol noktalarındaki ekiplere bildirildi.

Polis helikopterinin denetimleri Anadolu Ajansı (AA) ekibince havadan görüntülendi.

Denetime katılan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Duymuş AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda diğer kurumlarla iş birliği yaparak, il genelinde tüm önlemleri aldıklarını söyledi.

Sahada 7 bine yakın polis ve jandarma personelinin görev yaptığını belirten Duymuş, "Bodrum ilçemize arife gününden bu yana yaklaşık 100 bin araç giriş yaptı. Marmaris'e 70 bin, Fethiye'ye 60 bin araç girişi olduğunu tespit ettik. Helikopterle de bayram yoğunluğunu havadan kontrol ediyoruz. Vatandaşlarımız huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini amaçlıyoruz." diye konuştu.

Duymuş, bayram sürecinde bölgelerinde büyük bir kazanın yaşanmadığını kaydetti.

Tatilcilerin sağlıklı bir şekilde evlerine dönmeleri için mücadele ettiklerini vurgulayan Duymuş, "Tedbirlerimiz 7 gün 24 saat devam ediyor. Geri dönüş yolculuğu başladı. Ekiplerimiz güzergahlarda görevinin başında. Az da olsa kavşaklarda yoğunluk var ama trafik akıyor. Arkadaşlarımızla sahadayız. Yarın yoğunluğun daha fazla olmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Turizm merkezlerindeki trafik havadan denetlendi


Son Dakika

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye'de bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin Türkiye ekonomisine 70 milyar dolar vergi geliri sağlaması öngörülüyor Patlama sonucu yerle bir olan Beyrut Limanı, Lübnan ekonomisinin can damarıydı Bankadan çektiği 1 milyon TL'lik krediyi ödeyemeyen Yonca Evcimik icralık oldu Hastanenin güvenlik görevlisi, genç kadını mesajlarla taciz etti: Eşin uyuyorsa kapıyı aç eve geleyim Son Dakika: Çeşme'de Ukraynalı modelin darbedilmesiyle ilgili kaymakamın görev yeri değiştirildi Son Dakika: Bedelli ve dövizli askerlik ücretlerine zam geldi Denizde aşka gelen Akın Akınözü, sevgilisini öpmelere doyamadı Yoğun ilgi gören ejder meyvesi dalından toplanır toplanmaz adedi 15 liradan alıcı buluyor Sultangazi'de 3. katta şok: Daireyi doğumhaneye çevirmişler Vicdansız bakıcı, İstiklal Gazisinin yatalak eşine şiddet uyguladı! Olay anı kamerada 2 çocuk annesi telefonuna gelen linke tıklayınca 4 bin 500 lirasından oldu Çağatay Ulusoy'dan 5 yıl sonra bir ilk! Mücadele Çıkmazı filminde oynayacak 115 işlenmiş tarım ürünlerine ek gümrük vergisi getirildi Beyrut'un görgü tanıkları anlatıyor: İlk yardım çantasıyla dışarı fırlayan bir doktor, 86 yaşındaki bir kadının yaralarını sarıyordu