Son Dakika Haberleri: Türk askerinin operasyona gülümseyerek gittiği anlar görüntülendi

Türk askerinin operasyona gülümseyerek gittiği anlar görüntülendi

7 gün önce

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden ilerleyen askeri konvoyda Zırhlı Personel Taşıyıcı içerisinde bulunan Türk askerleri görüntülendi. Askerlerin gülümsediği anlar, harekat bölgesine yüksek moral ile gittiklerini gösteriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda 2'nci güne girildi. Operasyon başarılı bir şekilde devam ederken askerlerin morali de yüksek. Kararlı bir şekilde operasyonu icra eden askerlerin operasyona gittikleri anlar paylaşıldı. Görüntülerde askerlerin moralinin yüksek olduğunu görülüyor.

"SAVAŞ TÜRK'ÜN DÜĞÜNÜDÜR"

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden ilerleyen askeri konvoyda ZPT (Zırhlı Personel Taşıyıcı) içerisinde bulunan Türk askeri harekat bölgesine yüksek moral ile gitti. Askerler "Ayağımızı bastığımız yer bizimdir. Alıp geleceğiz orayı. Savaş Türk'ün düğünü demektir" gibi ifadelerle operasyon bölgesine hareket etti.

HAREKAT BAŞARILI İLERLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden arındırılmasına yönelik başlatılan 'Barış Pınarı Harekatı'nda 2'nci güne girildi. Terör hedeflerini savaş uçakları ve kara destek vasıtalarıyla vurmayı sürdüren TSK birlikleri, Suriye'deki ilerleyişine de devam ediyor. Türk askeri karşısında çaresiz kalan YPG'li teröristler köşeye sıkışmış durumda. Türk ordusunun gücüne dayanamayan terörist çareyi kaçmakta buldu. Bazı teröristler mevziden kaçarken, YPG'li sözde yöneticiler militanlar kaçması diye ölümle tehdit ettikleri bölgeden gelen bilgiler arasında.

TSK BÖLGEYİ ABLUKAYA ALDI

TSK, Suriye'de başlayan iç savaş sonrası Fırat Nehri doğusundaki bölgelerin terör örgütü kontrolüne girmesinin ardından bölgeye harekat düzenleyebileceğini duyurdu. Uzun süre ertelenen ve son olarak 2 ay boyunca güvenli hale getirilmesi için ABD ile de yapılan çalışmaların sonuç vermemesi üzerine dün saat 16.00'da 'Barış Pınarı Harekatı' başlatıldı. Harekat kapsamında teröristlerin bulunduğu hedefler; savaş uçakları, obüsler ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alındı. Terör hedeflerine yönelik atışların ardından dün saat 22.00 sıralarında zırhlı birlikler, beraberinde Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri ile sınırı geçerek, karadan giriş yaptı.

Türk askerinin operasyona gülümseyerek gittiği anlar görüntülendi
Harekatta 2. gün: Kaçan teröristler ölümle tehdit edildi

Milli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındı

Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Harekat planlandığı şekilde devam etmektedir

Topçu atışlarıyla vurulan Tel Abyad görüntülendi: Bölgede sessizlik hakim

Hacı Bayram Cami'nde Barış Pınarı Harekatı için Fetih Suresi okundu

Komandoların karadan giriş yaptığı Resulayn'dan çatışma sesleri yükseliyor

Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 03:36 Kaynak: İHACanlı yayında Trump'ın mektubuyla ilgili Hande Fırat'ı, şaşkına çeviren sözler: Mektup gönderene g....ş zaten
Türkiye'den Barış Pınarı Harekatı'na sessiz kalan Filistin'e büyük yatırım Türkiye-ABD anlaşması konuşulduğu sırada şehitler gündeme getirildi Daum'dan Alman basınına tokat gibi Türk askeri cevabı!