Türk askerinden Kosova'da şehir parkı onarımı - Son Dakika

Türk askerinden Kosova'da şehir parkı onarımı

17.10.2019 16:31
Türk askerinden Kosova'da şehir parkı onarımı, System.String[]

Kosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı tarafından, ülkenin kuzey kesimlerindeki Vıçıtırın şehrinde bulunan şehir parkının bakım, onarım ve çocuk oyun alanı projesinin açılış töreni düzenlendi.

Kosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyeti Başkanlığı tarafından, ülkenin kuzey kesimlerindeki Vıçıtırın şehrinde bulunan şehir parkının bakım, onarım ve çocuk oyun alanı projesinin açılış töreni düzenlendi.

Törene, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Vıçıtırın Belediye Başkanı Cafer Tahiri ve Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Numan Baş katıldı.

Büyükelçisi Sakar, buradaki konuşmasında, şehir parkının çocukların hayatlarına renk katacağına inandığını belirtti.

Sakar, "Kosova gibi genç ve dinamik nüfusa sahip bir ülkenin çocuklarının, kaliteli ve dünya standardında bir hayat sürmesinin, mutlu ve güven dolu bir çocukluk geçirmelerinin, ülkenin geleceği açısından son derece önemli olduğuna inanıyorum." dedi.

Vıçıtırın Belediye Başkanı Cafer Tahiri de "Kosova halkı ile Türkiye halkı arasında tarihi bir dostluk bulunuyor. Umuyorum bu dostluğumuz güçlenerek Kosova ve Türkiye için yararlı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Albay Baş da en güzel yatırımlardan birinin, insan mutluluğuna yapılan yatırımın olduğunu vurgulayarak "Sizlerle tarihten gelen kardeşliğimiz ve dostluğumuz var. Bu gibi açılışlar sayesinde birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu, tarihi dostluğumuzu geliştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Programın ardından Kosova'da görev yapan Türk askerleri, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'de görev yapan askerlere asker selamı gönderdi.

Sivil-Asker İş Birliği Projeleri kapsamında, şehir parkı onarıldı, mevcut atıl durumda bulunan çocuk oyun parkının yerine yenisi yapıldı, yeni spor aletleri alındı, çevre düzenlemesi yapıldı ve yürüyüş yolları, banklar ile çöp kovaları yenilendi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk askerinden Kosova'da şehir parkı onarımı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Hakkari'nin Çukurca bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu