Türk askerleriyle birlikte devriye atan Rus komutan, YPG paçavrasıyla görüntülendi - Son Dakika

Türk askerleriyle birlikte devriye atan Rus komutan, YPG paçavrasıyla görüntülendi

18.11.2019 13:45

Rusya, ABD'nin Suriye'de Fırat Nehri üzerindeki Tişrin Barajı'nda boşalttığı üsse yerleşti. Üssün devir teslimini yapan Rus komutan ise dikkat çekti. Daha önce Türk askerleriyle birlikte devriyeye çıkan komutan, YPG paçavrasıyla poz verdi.

Amerika'nın çekildiği Fırat Nehri üzerindeki barajda kurulu üsse Rusya yerleşti. Devir teslime katılan Rus komutan ise gözlerden kaçmadı. Türk askerleriyle birlikte poz veren komutan şimdi de YPG bayrağıyla görüntülendi.

RUS KOMUTANDAN PAÇAVRALI POZ

Rus bayraklı askeri konvoy Fırat Nehri üzerindeki barajda kurulu üsse girdi. Bir Rus komutanın, terör örgütü YPG/ PKK mensubu Şervan Derviş ile yan yana konuşma yapmasının ardından üssün devir teslimi gerçekleştirildi.

RUSYA VE YPG BAYRAĞI BİR ARADA

Bu esnada, Rus komutan ve söz konusu teröristin, Rusya bayrağı ve örgüt flamasını değiş tokuş etmesi dikkati çekti.

ORTAK DEVRİYEYE KATILMIŞTI

Rus komutan ise Soçi mutabakatı kapsamında anlaşmaya varılan ortak devriyede yer almıştı. Türk askerleri ile birlikte beraber görüntülenen komutan, devriyeye katılmıştı.

ABD ÜS KURDU

Fırat Nehri'nin batı yakasındaki Tişrin Barajı, 27 Aralık 2015'te ABD desteğiyle YPG/PKK'nın eline geçmişti. Baraj, terör örgütünün Fırat'ın batısında işgal ettiği ilk nokta olmuştu. ABD, Ocak 2016'da barajda üs kurmuştu.

Bu arada, Rusya'nın Suriye'nin kuzeydoğusunda rejim kontrolündeki Kamışlı havaalanının yakınında kullandığı bir binanın çevresini genişlettiği öğrenildi.

20 kadar Rus askeri danışman, onlarca asker ve zırhlı araçla önceki gün bölgeye intikal etti.

Türk askerleriyle birlikte devriye atan Rus komutan, YPG paçavrasıyla görüntülendi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk askerleriyle birlikte devriye atan Rus komutan, YPG paçavrasıyla görüntülendi - Son Dakika


Son Dakika

İran Devrim Muhafızları'nın keskin nişancısı Aliyev'i hedefe koydu Oyuncu Alper Saldıran, Masumlar Apartmanı dizisinden ayrıldı mı? Beton mikserinin altında kalan engelli genç öldü, anne sinir krizi geçirdi Bisikletiyle tırın altın kalan vatandaşı itfaiye ekipleri kurtarabildi MasterChef Türkiye'de kıyasıya mücadele! 25 bin TL'lik ödülün sahibi belli oldu Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde vatandaşlar şehirler arası seyahat edemeyecek Ailesinden haber alamayan evlat, anne ve babasını sofrada ölü buldu 65 yaş üstü ile 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının detayları netleşti
00:36