Son Dakika Haberleri: Türk Bayrağını Yaktığı Söylenen AK Partili Belediye Başkan Adayı, MHP'ye Sert Çıktı

Türk Bayrağını Yaktığı Söylenen AK Partili Belediye Başkan Adayı, MHP'ye Sert Çıktı

30 gün önce

2009'da Türk bayrağını yaktığı gerekçesiyle hakkında tutanak hazırlanan AK Partili Belediye Başkan Adayı Ökkeş Kavak, tutanağın altında imzası olanların 5 yıldır MHP'de siyaset yaptığını söyledi.

Cumhur İttifakı'nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Ökkeş Kavak, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları yalanladı. Hakkında hazırlanan tutanağın altında imzası olanlar için, "5 yıldır MHP'de siyaset yapıyorlar" ifadesini kullandı.

AK Parti tarafından Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde belediye başkanlığı için aday gösterilen Ökkeş Kavak'ın 2009 seçimlerinde aday gösterilmediği için sinirlenip Türk bayrağı ve AK Parti bayraklarını yaktığı iddia edildi. Hakkındaki iddiaları yalanlayan Kavak, her seçim öncesinde kendisi üzerine bu tarz oyunların oynandığını söyledi. Kavak kendisi için bu tarz yakıştırmaları yapanların ise MHP'de siyaset yapan kişiler olduğunu öne sürdü.

Ökkeş Kavak

Haber342.com'un aktardığı, Kavak'a ait olan açıklama şöyle:

'5 YILDIR MHP'DE SİYASET YAPIYORLAR'

"14 yıldır AK Parti'de gece gündüz çalışan bir insan adaylık verilmedi diye isyan eder mi? 2009'da bayrak yakan insanları disipline verip partiden ihraç etmezler miydi? O tutanak dedikleri paçavrayı 2014 yılı seçiminde yine beni engellemek için aday olduğumda düzenlediler. O tutanağın altında imzası olanların hiçbiri 5 yıldır AK Parti'de değil. MHP'de siyaset yapıyorlar."

SON SEÇİMDE AK PARTİ KAZANDI, MHP 2. OLDU

Nurdağı'nda, 2014 yerel seçimlerini AKP 8 bin 812 oy ile kazanmış, Mehmet Yıldırır başkanlık koltuğuna oturmuştu. MHP 6 bin 174, Saadet Partisi ise 4 bin 77 oy almıştı.
Motorin Fiyatlarının Benzine Yaklaşmasıyla Dizel Araçların Devri Sona Eriyor 14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi

Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı