Türk Bilim Adamına Önemli Ödül - Son Dakika

Türk Bilim Adamına Önemli Ödül

26.09.2018 16:27
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül, System.String[]

Dünya Acil Tıp Kongresi’nde, dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü için Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander’e onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Dünya Acil Tıp Kongresi'nde, dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü için Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander'e onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te 13-15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Acil Tıp Kongresi'nde Acil Tıp Uzmanları Derneği Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Başar Cander'e, Özbekistan ve dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü nedeniyle Özbekistan Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan acil tıp derneği tarafından onur madalyası takdim edildi ve Özbekistan Acil Tıp Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

En yüksek nişan olan bu madalya daha önce Türkiye'den Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verilmişti. Başar Cander bu ödülü alan Türkiye'den ikinci kişi oldu.

Dört yılda bir düzenlenen uluslararası büyük organizasyona başta Amerika, Rusya, Almanya olmak üzere 15'ten fazla ülkeden acil tıp camiasının önde gelen 100'e yakın isim konuşmacı olarak katılırken, kongrede ayrıca; Türkiye'nin acil tıp konusundaki liderlik rolü ortaya konuldu.

Türkiye, Rusya ve Özbekistkan arasında dünya acil tıbbının gelişimi için ortak çalışma protokolü imzalanan etkinlikte, ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, Özbekistan Sağlık Bakan Vekili Prof. Dr. A.M. Khadjibaev ve St. Petersrurg Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol ile Türkiye, Rusya ve Özbekistan ile diğer katılımcı ülkeler arasında ortak acil tıp eğitimi ve asistan değişim programları düzenlenmesi sağlanacak. - İSTANBUL

Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Bilim Adamına Önemli Ödül - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı