Türk Bilim Adamına Önemli Ödül - Son Dakika

Türk Bilim Adamına Önemli Ödül

26.09.2018 16:27
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül, System.String[]

Dünya Acil Tıp Kongresi’nde, dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü için Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander’e onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Dünya Acil Tıp Kongresi'nde, dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü için Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander'e onur ödülü ve Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te 13-15 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Acil Tıp Kongresi'nde Acil Tıp Uzmanları Derneği Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Başar Cander'e, Özbekistan ve dünyada acil tıp gelişimine katkıları ve liderlik rolü nedeniyle Özbekistan Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan acil tıp derneği tarafından onur madalyası takdim edildi ve Özbekistan Acil Tıp Emeritus Profesörlük unvanı verildi.

En yüksek nişan olan bu madalya daha önce Türkiye'den Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verilmişti. Başar Cander bu ödülü alan Türkiye'den ikinci kişi oldu.

Dört yılda bir düzenlenen uluslararası büyük organizasyona başta Amerika, Rusya, Almanya olmak üzere 15'ten fazla ülkeden acil tıp camiasının önde gelen 100'e yakın isim konuşmacı olarak katılırken, kongrede ayrıca; Türkiye'nin acil tıp konusundaki liderlik rolü ortaya konuldu.

Türkiye, Rusya ve Özbekistkan arasında dünya acil tıbbının gelişimi için ortak çalışma protokolü imzalanan etkinlikte, ATUDER Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, Özbekistan Sağlık Bakan Vekili Prof. Dr. A.M. Khadjibaev ve St. Petersrurg Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol ile Türkiye, Rusya ve Özbekistan ile diğer katılımcı ülkeler arasında ortak acil tıp eğitimi ve asistan değişim programları düzenlenmesi sağlanacak. - İSTANBUL

Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül
Türk Bilim Adamına Önemli Ödül

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Bilim Adamına Önemli Ödül - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Haluk Bilginer, Exxen'in 'Şeref Bey' dizisiyle ekranlara dönüyor 10 maç sonra sahalara dönen Çağlar Söyüncü, Zorya maçında sakatlandı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Aşı açıklamalarıyla eleştiri oklarının hedefindeki Yıldız Tilbe yine esti gürledi: Asla vurulmayacağım Son Dakika: Türkiye'de 3 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 32 bin 381 yeni vaka tespit edildi Karadeniz'de ağlara takılan 8 kilogramlık levrek 1.040 liradan satışa sunuldu Suikast girişimi iddiaları sonrası İmamoğlu zırhlı makam aracı kullanmaya başladı