Türk Dizilerine Savaş Açan Prens Selman, Hollywood'da Hisse Peşine Düştü - Son Dakika

Türk Dizilerine Savaş Açan Prens Selman, Hollywood'da Hisse Peşine Düştü

2 yıl önce

Suudi Arabistan'ın veliaht prensi Muhammed bin Salman Türk dizilerini yayından kaldırmasının ardından Hollywood şirketi Endeavor'un yüzde 10'luk hissesine talip oldu.

Türk Dizilerine Savaş Açan Prens Selman, Hollywood'da Hisse Peşine Düştü, System.String[]

Wall Street Journal'ın haberine göre Muhammed bin Salman dünyanın en büyük menajerlik şirketi Endeavor'un yüzde 10'luk hissesini satın almak için görüşmeler yürütüyor.

400 MİLYON DOLARI GÖZDEN ÇIKARDI

Salman'ın bu satın alım için 400 milyon doları gözden çıkardığı biliniyor. Endeavor'un çalıştığı isimler arasında Oprah Winfrey, Dwayne Johnson ve Serena Williams gibi isimler var. Şirketin yetkilileri ise konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Suudi Arabistan ABD'deki bazı büyük film dağıtım şirketlerini de satın almak istiyor. Suudi Arabistan 2020 yılına kadar ABD film endüstrisinde yılda toplam 1 milyar dolarlık gişe hasılatı yapan filmlerin dağıtımını almayı umuyor.

TÜRK DİZİLERİNİ KALDIRMA KARARININ ARKASINDA SALMAN MI VAR?

Arap dünyasına yayın yapan uydu kanalları şirketi MBC Grubu, 1 Mart itibarıyla Türk dizilerini yayından kaldırdığını açıklamıştı. Bu kararın arkasında Prens Salman'ın olduğu iddia edilmişti.

Türk Dizilerine Savaş Açan Prens Selman, Hollywood'da Hisse Peşine Düştü
Haber Yayın Tarihi: 17.03.2018 06:15 Son Dakika

Aç kurtların çoban bekçi köpeğini parçaladığı anlar kamerada
Çakarın ardından tepe lambası çilesi başladı! Sürücü ve araç sahibine ayrı ayrı 1.228 TL ceza kesiliyor Reçete ile eczaneye ilaç almaya giden baba, oğlunun 7 aydır hastanede yatıyor göründüğünü öğrenince şoke oldu

Son Dakika Haberleri