Türk doktor, Güney Amerika'nın en yüksek dağında zirveye ulaştı - Son Dakika

Türk doktor, Güney Amerika'nın en yüksek dağında zirveye ulaştı

16.02.2022 12:01

Türk doktor, Güney Amerika'nın en yüksek dağında zirveye ulaştı 6 bin 962 metrelik Concagua Dağı'na tırmanan doktor, Türk Bayrağı ve Alanyaspor bayrağını zirveye dikti Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Dr.

Türk doktor, Güney Amerika'nın en yüksek dağında zirveye ulaştı

6 bin 962 metrelik Concagua Dağı'na tırmanan doktor, Türk Bayrağı ve Alanyaspor bayrağını zirveye dikti

ANTALYA - Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Dr. Adnan Sarı, Arjantin'deki 6 bin 962 metreyle Güney Amerika'nın en yüksek dağı olan Concagua Dağı'na çıkarak, zirveye Türk Bayrağı ve Alanyaspor bayrağını dikti.

Alanya'da özel bir hastane sahibi aynı zamanda burada doktorluk yapan Dr. Adnan Sarı, '7 kıta 7 zirve' projesi kapsamında Afrika ve Güney Amerika'nın en yüksek dağlarına tırmandı. Aslen Rizeli olan Sarı, ilk olarak 10 Aralık 2021'de Afrika'nın en yüksek zirvesi olan 5 bin 895 metrelik Kilimanjaro Dağı'na çıktı. Sarı, 11 Şubat Cuma günü ise Arjantin'deki Güney Amerika'nın en yüksek dağı olarak bilinen 6 bin 962 metrelik Concagua Dağı'na tırmandı. Litvanyalı dağcı arkadaşları Nerijus Pranckeviius ve Justinas Narkeviius ile birikte dağın zirvesine ulaşan Sarı, burada kamp kurdu. Sarı, yanında getirdiği Türk Bayrağı ve Alanyaspor Bayrağı'nı da zirveye dikti.

Kötü hava koşulları nedeniyle yarım saat zirvede durabilen Sarı, ardından dönüşe geçti.

YORUMLAR
500
Aracını üzerine sürdüğü iki kediden birini telef etti serbest kaldı Aracını üzerine sürdüğü iki kediden birini telef etti serbest kaldı Bolu Dağı'nda toprak kayması; İstanbul yönü ulaşıma kapandı (2) Bolu Dağı'nda toprak kayması; İstanbul yönü ulaşıma kapandı (2) Antalya'da kamyonun çaya devrilmesi sonucu kaybolan kişinin cesedine ulaşıldı Antalya'da kamyonun çaya devrilmesi sonucu kaybolan kişinin cesedine ulaşıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk doktor, Güney Amerika'nın en yüksek dağında zirveye ulaştı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement