Son Dakika Haberleri: Türk Dünyasından Gazeteciler Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Türk Dünyasından Gazeteciler Büyükşehir'i Ziyaret Etti

8 yıl önce

TÜRKSOY 2012 Basın Onur Ödülleri Töreni'ne katılmak üzere Türkiye'ye gelen gazeteciler Konya Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ettiler.

Türk Dünyasından Gazeteciler Büyükşehir'i Ziyaret Etti, System.String[]

Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Başkurtistan, Hakasya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen gazetecileri kabul eden Başkan Akyürek, Türkistan bölgesinin Konyalıların ata yurdu olduğunu söyledi.


Konya'nın Anadolu Türklerinin 300 yıl başkenti olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, daha sonra Orta Asya'dan gelen ailelerin Kıbrıs'a ve Balkanlara gittiğini vurguladı. Bölge ve akrabalığın önemli olduğunu ancak insanların huzur ve mutluluğunun bundan daha önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Türk-İslam dünyasının 1200'lü yıllardaki en önemli şehirlerinden olan Konya'yı yeniden dünya şehirleri içinde ön plana çıkarmak için gayret gösterdiklerini ifade etti.


Başkan Akyürek, Türk kültürünün tanıtılması konusunda çalışmalar yapan TÜRKSOY'a da teşekkür etti.


Başkan Akyürek ile görüşen misafirler ise, Mevlana'nın şehrinde bulunmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür ettiler.


Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda misafirlerine Mesnevi hediye etti.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:18 Kaynak: BültenlerEditörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti
PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası