Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu - Son Dakika

Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu

04.05.2016 11:49
Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu, System.String[]

Türk Eğitim Sen Eskişehir 2 No’lu Üniversiteler Şubesi Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen “Şehitlerimizin İzinde Kurtuluşun Zirvelerine Yürüyoruz” kültür turu gezisi, 230 kişilik bir katılım ile gerçekleştirildi.

Türk Eğitim Sen Eskişehir 2 No'lu Üniversiteler Şubesi Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen "Şehitlerimizin İzinde Kurtuluşun Zirvelerine Yürüyoruz" kültür turu gezisi, 230 kişilik bir katılım ile gerçekleştirildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doc. Dr. Cezmi Karasu'nun rehberliğinde gerçekleştirilen kültür turuna, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Yurt Kur Eskişehir çalışanları katılım gösterdiler. Bozüyük Metristepe, Kütahya Dumlupınar ve Afyon Kocatepe ile buralarda bulunan anıtlar ve şehitlikler sendika üyelerince ziyaret edilerek dualar edildi. Sendika üyeleri ve ailelerinin yanı sıra ESOGÜ Akut Öğrenci Topluluğunun da katıldığı kültür turu esnasında duygusal anlarda yaşandı. Zeynep Özkan isimli üyenin çocuğunun Dumlupınar Şehitliği'nde okuduğu 'Dur Yolcu' şiiri, katılımcıları oldukça duygulandırdı.

Türk Eğtim Sen Eskişehir 2 No'lu Şube Kadın Komisyonu Başkanı Nejla Kıncal, Kültür Turu hakkında yaptığı açıklamada, "Millet olarak zor günler geçirdiğimiz ve sıkıntılar içinde olduğumuz günlerde, hem tüm şehitlerimize vefa ve hem de geçmişimize sorumluluk ve saygı gereği üniversite çalışanlarımızı bir araya getirerek bu etkinliği düzenledik. Böylesi yoğun bir katılım ile arkadaşlarımızın gittiğimiz noktalarda yaşadıkları ve bizim gözlemlerimiz ne kadar doğru bir iş yaptığımız noktasında mutluluğumuz oldu. Dört farklı kurumdan insanların bir araya gelmesi ve aynı duyguda birleşip vefa olarak, hissiyat olarak aynı anıt önünde ortak dua etmeleri, ortak duygu belirtmeleri, çalışmamızın hedef sonucuna ulaştığımızın göstergesi olmuştur. Temennimiz özellikle şehrimizin yakın noktaları olan bu tarihi yerlerin hemşehrilerimize daha iyi tanıtılması, duyurulması ve ziyaret edilmesi için muhataplarınca imkanların hazırlanmasıdır" dedi. - ESKİŞEHİR

Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu
Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu
Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türk Eğitim Sen'den 'Şehitlerin İçinde' Kültür Turu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kadıköy'de evsiz bir vatandaş sokakta donarak hayatını kaybetti Kasımpaşa, Chelsea'den Danny Drinkwater ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı ABD'de bir kişi korona korkusundan 3 ay havalimanında yaşadı Son Dakika! Kartepe'de 13 Ocak'ta kaybolan doktorun cansız bedenine ulaşıldı Son Dakika! Bahçeli'den Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili açıklama: Kim neye maruz kalmışsa önce etrafına baksın Ahmet Özhan 39 yıl sonra Tövbeler Olsun dizisinin kadrosuna dahil oldu Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi Arkadaşı tarafından eve kilitlenen kadını itfaiye ekipleri kurtardı