Son Dakika Haberleri: Türk Hava Yolları Kabin Ekibinden, Down Sendromlu Genç Kıza Sürpriz Doğum Günü Kutlaması

Türk Hava Yolları Kabin Ekibinden, Down Sendromlu Genç Kıza Sürpriz Doğum Günü Kutlaması

8 ay önce

Türk Hava Yolları kabin ekibi, Zürih-İstanbul tarifeli seferinde 19 yaşındaki down sendromlu Tuğçe Tan'a sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

Türk Hava Yollarının Zürih- İstanbul tarifeli seferinde kabin ekibi down sendromlu Tuğçe Tan'ın yerini değiştirirken doğum günü olduğunu öğrendi. Bunun üzerine kabin ekibi, Tuğçe'nin doğum gününü uçakta kutladı.

KOLTUĞUNU DEĞİŞTİRİRKEN ÖĞRENDİLER

13 Ağustos'ta İsviçre'nin Zürih kentinden Atatürk Havalimanı'na yapılan seferde bir kadın yolcunun kabin ekibine down sendromlu kızının yolculuk sırasında korkması nedeniyle başka bir koltuğa oturduğunu aktararak, yardım istedi. Rahatsızlanan gençle ilgilenen kabin ekipleri Tuğçe'nin doğum günü olduğunu öğrenince harekete geçti. Down sendromlu Tan'a yaş günü kutlaması yapan ekipler, yolculardan da alkış aldı.

"ÇOK MUTLU OLDU"

THY Kabin Memuru Büşra Güzelses, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, down sendromlu genç için annesinden gelen talep üzerine yanlarına gittiklerini söyledi. Güzelses, ekip olarak yolcuya yardım etmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, "Onu yerinden kaldıramadık ama olabildiğince mutlu etmeye çalıştık. Ona oyuncak verdik. Sonuçta koltuktan kalkmasa da çok mutlu oldu." diye konuştu. Yardım ettikleri yolcunun 19 yaşına girdiğini annesinden öğrenmelerinin ardından sürpriz bir doğum günü organize ettiklerini belirten Güzelses, uçaktaki ikram malzemelerini kullanarak doğum günü pastası hazırladıklarını bildirdi.

Büşra Güzelses

"ÇOK GÜZEL ANLARDI"

Güzelses, hazırladıkları pastayı Tuğçe'nin bulunduğu koltuğa götürdüklerini, uçaktaki diğer yolcularla "İyi ki doğdun Tuğçe" diye doğum günü şarkısı söylediklerini aktararak sözlerine, "Yolcularımızın geneli de Türktü. Herkes alkışlamaya başladı. Bizim bütün yolcularımız özel ama o yolcularımızın ekstra bir ilgiye ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Ailesinin de beklentisi bu yöndeydi. Bunu beklemeseler de eminim ki THY ekibi olarak onlara ekstra bir ilgi gösterirdik. Doğum günü olmasaydı biz Tuğçe'ye ve onun gibi yolcularımıza yardım ediyor olurduk. Sürekli Tuğçe'nin yanına gittik. 20 dakika kadar yerinde zıplayarak, kahkahalar attı. Gerçekten çok güzel anlardı." ifadeleriyle devam etti.

AİLESİNDEN İZİN ALINDI

Kabin amiri Bahadır Özer ise ekip arkadaşlarının kendisine uçaktaki özel yolcuyla ilgili bilgi verdiğini, bunun ardından ailesinin de iznini alarak, doğum günü kutlaması yapılabileceğini belirttiği aktardı.

KÖRÜKTE DOĞUM YAPTIRMIŞTIM

Tuğçe için çok güzel bir kutlama yaptıklarını, bundan dolayı çok duygulandığını kaydeden Özer, "Tüm yolcularımız da çok mutlu olduk. Böyle uçuşlar arada başımıza geliyor. Geçmiş yıllarda Batman'a gitmeden körükte doğum yaptırmıştım. Bu da başka bir deneyimdi." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi : 19.09.2018 06:57 Metrobüste, Kadını Taciz Edip Cinsel Organını Dışarı Çıkaran Sapığın İfadesi Ortaya Çıktı CHP'nin Uyuşturucuyla Mücadele Önerisi, AK Parti'nin Oylarıyla Reddedildi Cinsel İstismar Olayıyla Sarsılan Küçükçekmece'den Mide Bulandıran Bir Haber Daha Geldi!