Son Dakika Haberleri: Türk Kızılayı, Çin'de Uluslararası İşbirliğinin Önemini Anlattı

Türk Kızılayı, Çin'de Uluslararası İşbirliğinin Önemini Anlattı

8 gün önce

Uluslararası Kızılhaç Kızılay Federasyonu Başkan Vekili ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Çin'de uluslararası insani işbirliğinin önemini anlattı.

Türk Kızılayı, Çin'de Uluslararası İşbirliğinin Önemini Anlattı, System.String[]
Uluslararası Kızılhaç Kızılay Federasyonu Başkan Vekili ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Çin'de uluslararası insani işbirliğinin önemini anlattı.

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kerem Kınık ve Türk Kızılayı Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz, Çin Kızılhaç Başkanı Chen Zhu'nun davetiyle Çin Kızılhaçı ev sahipliğinde düzenlenen "Uluslararası İnsani İşbirliği Semineri"ne katıldı.

Kınık, seminerde ulusal derneklerin kendi aralarında, özel sektörle ve diğer kuruluşlarla işbirliğini ele aldığı konuşmasında, ortak fon sağlamanın, fon sağlamada bilgi ve birikim paylaşımının önemine işaret etti. Kınık, ASEAN ve Asya Kalkınma Bankası gibi kuruluşlarla ulusal derneklerin işbirliği potansiyelini paylaştı.

Zürih Sigorta, Volkswagen, Nestle ve Gates gibi vakıflarla geliştirilen dirençliliğin tesisine yönelik programları işbirliğine örnek gösteren Kınık, çok taraflı işbirliğinin karmaşık sorunları çözmekteki etkisinin altını çizdi.

İnsani eğitim, uluslararası insancıl hukuka saygı, ayrım gözetmeme, tarafsızlık ve bağımsızlık gibi insani prensiplerin korunması ve yaygınlaştırılması konularının ele alındığı seminerde Irak Kızılayı, Afgan Kızılayı ve Suriye Kızılayı da tecrübelerini paylaştı.

Seminer kapsamında Çin Kızılhaçı Toplum Merkezi ve İlkyardım Merkezi de ziyaret edildi.Çin'de Lüks Otelde, Aynı Bezle Hem Yerin Hem de Bardakların Silindiği Görüntüler Ülkeyi Ayağa Kaldırdı Sevgilisini Torbacıyla Çıplak Halde Basan Adam Dehşet Saçtı!

Kan Donduran İddia: Sendika Yöneticisi 23 Kız Öğrenciye Cinsel Tacizde Bulundu Bakan Soylu Açıkladı: Otoyollardaki Hız Sınırı Artıyor