Son Dakika Haberleri: Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi Sakinlerine Daire Verilecek

Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi Sakinlerine Daire Verilecek

10 ay önce

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi’nin genişletilmesi projesi kapsamında yıkılacak olan binalardaki 68 hak sahibine yine aynı bölgeden daire verilecek.

Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi Sakinlerine Daire Verilecek, System.String[]
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi'nin genişletilmesi projesi kapsamında yıkılacak olan binalardaki 68 hak sahibine yine aynı bölgeden daire verilecek.

Belediye Meclisi Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez yönetiminde düzenlenen toplantıda, ilk olarak söz konusu bölgedeki arsa, tesis, kat mülkiyeti ve kat irtifakı tesisler, müştemilat ve ağaçların ilgili yasa maddesi gereğince, kamulaştırılmasına ve güzergah üzerindeki 68 adet bağımsız bölüm sahiplerinin yoğun olarak kendi yapılarına yakın bölgede konutları karşılığında konut talepleri üzerine, aynı bölgede ve hak sahiplerinin de taleplerini karşılayabilecek konumda bir taşınmazın, 5393 sayılı belediye kanununun 18. Maddesinin (e) fıkrası gereğince satın alınmasına karar verildi.

Konuya ilişkin Başkanlık Yazısı'nda yer alan "Kamulaştırma işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması amacıyla uzlaşma sağlanamayan 3214 metrekare arsa paylı ve 8049.70 metrekare toplam inşaat alanına sahip 68 adet bağımsız bölüm sahiplerinin yoğun olarak kendi yapılarına yakın bölgede konutları karşılığında konut talepleri üzerine, aynı bölgede ve hak sahiplerinin de taleplerini karşılayabilecek konumda bir taşınmazı satın alınması hususunda Belediye encümeninin yetkili kılınması" ifadeleri meclis üyelerinin oy birliğiyle karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, daha önce ilçeye gerçekleştirdiği ziyarette, esnafın ve vatandaşların en büyük isteğinin yeni yol projesi olduğunu, ancak projede yer alan yol güzergahı üzerindeki konut sahiplerinin yüksek rakamlar talep etmeleri nedeniyle, bir türlü yol çalışmasına başlanılamadığını açıklamıştı. Milletin malını, millete dağıtmakla yükümlü olduklarını her fırsatta dile getiren Başkan Tuna, bunun da haksız bir durum olduğunu belirterek, çözüm için çeşitli öneriler üzerinde durulduğunu dile getirdi. Belediye Meclisi'nde görüşülen yazıyla, bölge sakinleriyle uzlaşılması noktasında önemli bir karara imza atılmış oldu. Meclis toplantısında ayrıca, Büyükşehir Belediyesi'nin çevre ilçelere yaptığı yardım ve desteklere bir yenisinin daha eklenmesine ilişkin karar da alındı. Yine üyelerin oy birliğiyle karara bağlanan Başkanlık Yazı'sıyla, Şereflikoçhisar ilçesinde bulunan imar yol genişliği 15 metre altındaki İsmet Paşa Sokak ve bağlantılı bulunan cadde-sokakların yol kaplama ve tretuvarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması isteği de kabul edildi. - ANKARA



İmar Barışı Konut Fiyatlarını Artırdı! İşte Fiyat Artışı Yaşayan Yerler Gelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu

Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na Yaptığı Ziyaretle İlgili İlk Kez Konuştu