Türk Müziğinin Beste Fabrikası! Sanat Dünyasından Attila Özdemiroğlu Geçti - Son Dakika

Türk Müziğinin Beste Fabrikası! Sanat Dünyasından Attila Özdemiroğlu Geçti

20.04.2016 11:05

En güzel kadınlarla evlenip, en güzel aşk şarkılarını yapan Attila Özdemiroğlu'nun hikayesi 73 yaşında tedavi gördüğü hastane odasında son buldu.

Besteleriyle Türk pop müziğine damga vuran isimlerin başında gelen Attila Özdemiroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumarak sanat dünyasını yasa boğdu. 73 yaşında hikayesi son bulan ünlü müzisyen, zaman zaman yaşadığı aşklarla da gündeme geldi.

ANNESİNİ 13 YAŞINDAYKEN TANIDI

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943'te Ankara'da doğar. 1.5 yaşındayken anne ve babası ayrılır. Attila Özdemiroğlu üvey anne ile büyür, annesini 13 yaşındayken tanır. Öğretmen olan babası ve üvey annesi müziğe meraklıdır. Attila da küçük yaşta müziğe ilgi duyar. Babası oğlunun bu merakını destekler.

6 YAŞINDAYKEN MANDOLİN ÇALIYORDU

Sonradan mükemmel şekilde keman, flüt, trombon, çello, viola ve piyano da çalacak olan Attila Özdemiroğlu; 6 yaşında mandolin çalarak müzik serüvenine adım atar. Diğerlerini ise Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken çalmaya başlar. Tanrısal yeteneğini küçük yaşta geliştirmeye başlayan Attila Özdemiroğlu, 12 yaşında profesyonel olarak keman çalar ve kemanıyla para kazanmaya başlar.


TAM BİR MÜZİK FABRİKASI

Attila Özdemiroğlu 1966'da dönemin en önemli orkastralarından olan 'Durul Gence 5'e girer ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev alır. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza atar. 1970'li yıllar, Attila Özdemiroğlu için bestelerini yaptığını, bunların dönemin en çok tutulan şarkıları olduğu yıllar olur.

Türk Müziğinin Beste Fabrikası! Sanat Dünyasından Attila Özdemiroğlu Geçti

Attila Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan adlarının ilk harflerinin birleşmesiyle oluşturdukları ŞAT Yapım, 70'li yılların pop müziğine damgasını vurmuş bir müzik fabrikası gibidir.

Füsun Önal'ın sesinden dinlediğimiz 'Senden Başka', Yeşim'in 'Olmaz Böyle Şey'i, Nilüfer'i bize tanıtan 'Dünya Dönüyor', Esmeray'ın 'Unutama Beni' adlı şarkısı, Cici Kızlar'ın 'Delisin', Melike Demirağ'ın söylediği 'Arkadaş'ı, Sezen Aksu'dan dinlediğimiz 'Olmaz Olsun' adlı unutulmaz şarkıların hepsinde besteci, söz yazarı, aranjör, yapımcı olarak bu ikilinin imzaları vardır.


5 AŞK, 4 NİKAH

Attila Özdemiroğlu unutulmaz aşk şarkılarını unutulmaz aşklar yaşayarak yapar. 17 yaşında, şarkıcı Berkant'ın tanıştırdığı Ayla Pelit ile flört etmeye başlar. 1961'de evlenirler.

20 yaşındayken; daha sonra oyuncu olarak tanınacak kızları Yaprak Özdemiroğlu dünyaya gelir. Sonra da oğulları Sarp'ı kucaklarına alırlar. 11 yıl evli kaldıktan sonra 1974'te boşanırlar.

Attila Özdemiroğlu- Füsun Önal aşkı başladığında, Attila Özdemiroğlu henüz boşanmamıştır. 1975'te evlenirler. Evlendiklerinde Füsun Önal 20'li yaşlarının başındadır.

Füsun Önal çocuk ister, hatta birkaç kere de hamile kalır; ama iki çocuk babası Attila Özdemiroğlu'nun karşı çıkışıyla sonuçlanır bu istek. Beraberlikleri 5 yıl sürer; bunun 1.5 yılı evli kalırlar.

Attila Özdemiroğlu'nun bu evliliğini de bitiren yine aşk olur. Şanar Yurdatapan'ın kız kardeşi Lale Yurdatapan, şimdiki adıyla Lale Mansur'a aşık olur Attila Özdemiroğlu.


MÜJDE AR'LA 15 YIL BİRLİKTE YAŞADILAR

19 yaşındaki balerin Lale ile 1977'de evlenirler; 80'de boşanırlar. Dönemin en seksi ve en güzel oyuncularından Müjde Ar ile aşkı, unutulmaz aşklar arasında yerini alır bu kez.

Attila Özdemiroğlu ile Müjde Ar evlenmez; ama 15 yıl birlikte yaşarlar. Attila Özdemiroğlu bir röportajında neden evlenmediklerini; "Müjde'nin annesi Aysel Gürel istemiyordu" diye açıklar.

Attila Özdemiroğlu 1995'te, 52 yaşındayken kendinden 31 yaş küçük, 21 yaşındaki Hepgül Hepbir ile evlenir. Lidya ve Lara (1996) adında ikiz kızları olur. Ama bu evlilik de biter.

Attila Özdemiroğlu bir röportajında aşk hayatını şöyle özetler: "Bütün ilişkilerimde biri bitmeden, biri başladı. Duygu bitiyor, evlilik bitmiyor. Sonra bir başkasıyla ilişki başlıyor işte..."

Kasım ayında akciğer kanseri teşhisi konulduğunda ise hayatına giren kadınlar, bir zamanlar sevdikleri adama destek olmak için yanına koşar.


Son Dakika Magazin Türk Müziğinin Beste Fabrikası! Sanat Dünyasından Attila Özdemiroğlu Geçti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (3)

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi