Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü - Son Dakika

Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

09.04.2021 10:53
Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü, System.String[]

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zorluoğlu, mesajında, Türk Polis Teşkilatının kurulduğu ilk günden itibaren milletin güvenine layık olabilmek için büyük bir fedakarlık ortaya koyduğunu belirterek, polisin, Türk milletinin sadece öz evladı değil, aynı zamanda günlük hayatının da ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

Emniyet Teşkilatının 176 yıldır her alanda çok büyük hizmetler yürüttüğünü, bunları yaparken de hukuk devleti ve demokratik ilkelerden taviz vermeyen özelliği ile ön plana çıktığına dikkati çeken Zorluoğlu, çağdaş, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne bağlı, insan haklarına her şartta özen gösteren Polis Teşkilatına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye gayret göstereceklerini aktardı.

Polisin, tüm görevlerinin yanında bir yılı aşkın süredir koronavirüs salgını şartlarında da özveriyle görev yaptığının altını çizen Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Polisimiz, pandemi şartlarında da ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımcı olma noktasında büyük gayret göstermektedir. Yine sokağa çıkma kısıtlamaları başta olmak üzere tüm zamanlarda kontrol noktalarında çok titiz bir çalışma örneği sergileyerek oluşabilecek tüm olumsuzlukları gidermek için özveriyle çalışmaktadırlar. Bu zor dönemin atlatılması adına gerçekleştirdikleri özverili ve gayretli çalışmalar nedeniyle değerli polislerimize gönülden teşekkürlerimi iletiyorum."

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümünü kutlayan Zorluoğlu, şehit polislere Allah'tan rahmet diledi, gazilere de şükranlarını sundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransız ekibi Lille, Yusuf Yazıcı ile yolları ayırma kararı aldı Fransız ekibi Lille, Yusuf Yazıcı ile yolları ayırma kararı aldı İngiliz basını, Leicester'ın Atilla Szalai için Fenerbahçe'ye teklif yaptığını duyurdu İngiliz basını, Leicester'ın Atilla Szalai için Fenerbahçe'ye teklif yaptığını duyurdu 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı Resmen skandal! 5 yıldızlı otelde sabahlara kadar eğlenip, tüm kuralları hiçe saydılar Resmen skandal! 5 yıldızlı otelde sabahlara kadar eğlenip, tüm kuralları hiçe saydılar Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Uyuşturucu madde almak için para istediği annesini başından yaraladı Sedat Peker'in villasına yapılan baskında Sedat Peker'in villasına yapılan baskında "Branda" detayı dikkatlerden kaçmadı Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert tepki: Beni tanısaydı dans ederken ağzının suyu akardı İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok İlginç tasarımıyla dikkat çeken bu motosikletin dünyada eşi benzeri yok