Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi Eylem Düzenledi - Son Dakika

Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi Eylem Düzenledi

13.03.2014 17:51
Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi Eylem Düzenledi, System.String[]

Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi üyeleri, sağlıkta yaşanan sıkıntılar sebebiyle eylem yaptı.

Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi üyeleri, sağlıkta yaşanan sıkıntılar sebebiyle eylem yaptı. Manisa Devlet Hastanesi bahçesinde tepkilerini dile getiren sendika üyeleri, AK Parti’ye ve hükümete kırmızı kart gösterdi.

Basın açıklamasını okuyan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Rıdvan Mutlu, sağlık çalışanları olarak 14 Mart’ı bu sene bir bayram gibi karşılamak ve kutlamak istediklerini ancak iktidar ve bürokrasinin, yandaş sendikayı da yanlarına alarak kurdukları şer üçgeninin, sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadığının söyledi. Mutlu, “Işine geldi mi bir gecede kanun çıkartan, TBMM’yi torba yasa üretim merkezine çeviren iktidar, mevzu sağlık çalışanları olunca bugüne kadar kılını bile kıpırdatmadı.” dedi. Çalışanların istediği düzenlemelerin yapılmadığını iddia ederek, “Siyasetin gölgesinde, makam koltuklarına sırtlarını dayayarak sendikacılık yapanlar ise bakanla pingpong oynamayı, bakan yardımcısının peşinde kukla gibi gezmeyi marifet saydı. Çalışanlara hizmet etme yerine, fotoğraflarla gözdağı vermeyi iş sandı. Iktidar ve bürokrasinin çalışanlara yaptığı türlü baskılarla bunlara giydirdiği yetki gömleği de çalışana zulüm aracı yapıldı. Işte böyle bir düzenin kurulduğu ortamda doktorundan hemşiresine, ebesinden ATT’sine, sağlık memurundan hizmetlisine kadar herkes yandı, hak kaybı yaşadı. Son yapılan toplu sözleşmede mücadele dururken, müzakere devam edecekken Memur-Sen hemen imzayı attı. 500 bin sağlık çalışanının toplu sözleşmeyi zararla kapatmasına neden oldu. Kamu çalışanlarının iki yılı heba edildi.” şeklinde konuştu. Hak ve hukuk için inandıkları yolda yürüyeceklerini söyleyen Rıdvan Mutlu, “Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözüldüğü, adil ve huzurlu bir çalışma ortamının tesis edildiği günleri görmek istiyor ve önümüzdeki dönemlerde çok zor görünse de biz de bir gün inşallah 14 Mart’ı bir bayram gibi kutlarız diyoruz. Çağrımıza ve isyanımıza kulak verilmediği, sorunlara çözüm bulunmadığı takdirde hizmet üretmekten kaynaklı demokratik hakkımızı kullanıp ileriki tarihlerde iş bırakma eylemleri yapacağımızı ilan ediyoruz.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi Eylem Düzenledi

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi Eylem Düzenledi - Son Dakika


Son Dakika

Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal? Son Dakika: Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri belli oldu