Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kılıç Açıklaması - Son Dakika

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kılıç Açıklaması

18.01.2012 15:40
Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kılıç Açıklaması, System.String[]

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç, memurların zorunlu tüketim kalemlerine yapılan zamlar nedeniyle eriyen maaşlarının yükseltilmesini ve yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesini istediklerini bildirdi.

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Ali Rıza Kılıç, memurların zorunlu tüketim kalemlerine yapılan zamlar nedeniyle eriyen maaşlarının yükseltilmesini ve yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesini istediklerini bildirdi.

Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, ilk defa memurların yeni yılda maaş zammı alamadan girdiğini iddia etti.

Anayasaya göre memurların maaş artışları toplu sözleşmeyle belirlenmek zorundadır hükmü olduğunu öne süren Kılıç, şunları kaydetti:

"Kimsenin çalışanını bu kadar ezmeye ve mağdur etmeye hakkı yoktur. İnancımıza göre, işverenin yükümlülüğü işçiye ancak gücünün yeteceği işi yüklemek, ona zulmetmemek, ücretini alnının teri dahi kurumadan veya tam zamanında ödemektir. Bu tavır, 2 milyon 600 bin kamu görevlisi, 2 milyon memur emeklisi, yüz binlerce dul ve yetim ile 45 bin 4/C'liyi yok saymak ve kaderiyle baş başa bırakmak anlamı taşımaktadır. Memurlarımızın, elektrik, doğalgaz, benzin, tüp ve zorunlu tüketim kalemlerine yapılan zamlar nedeniyle eriyen maaşlarının yükseltilmesini, yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz. Bizler, elektrik, su faturalarımızı geç ödediğimizde, vergimizi geciktirdiğimizde, gecikme bedeli ödüyoruz. 1 Ocak 2012'den geçerli olmak üzere, zam yapılmayan her ay için, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamma ilave olarak vergilerden alınan gecikme bedeli oranında telafi artışı eklenmesini talep ediyoruz."

- ZONGULDAK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kılıç Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti İsmi açıklanmayan yetkiliden bomba iddia: Artan korona vakaları sonrasında sokağa çıkma kısıtlamaları geri geliyor Fenerbahçe Garry Rodrigues'in ardından Nabil Dirar'la da yollarını ayıracak 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu Kronik hastalığı olanlar grip aşısı yaptıramayacak! Vatandaşlar tepkisini sosyal medyada gösterdi Amerikan giyim şirketi GAP, Avrupa'daki mağazalarını kapatıyor Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Trans birey Derya'ya verilen 18 yıl hapis cezası, Yargıtay tarafından fazla bulundu