Türk Sanat Müziğine Rekor Tıklama! - Son Dakika

Türk Sanat Müziğine Rekor Tıklama!

27.01.2018 15:48
Türk Sanat Müziğine Rekor Tıklama!, System.String[]

Uzun yıllardır ilk kez bir Türk sanat müziği albümü YouTube'da rekora koşuyor.

Söz ve bestelerde Türk sanat müziği ve TRT Repertuar Kurulu kriterlerine, kompozisyon ve prozodi kurallarına bağlı kalınarak yapılan bir albüm, uzun yıllardır ilk kez müzikseverlerin ilgisini çekti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü öğretim görevlisi Gülşah Sönmez'in, geçtiğimiz günlerde çıkan ilk solo albümü Ömür Borcu'nun ilk klip çalışması Sabır Duası, müzik kanallarında yayınlanmaya başladı. Oğuzhan Çakmak'ın yönetmenliğinde çekilen klip, YouTube'da yayına girdikten bir hafta sonra, 700 bine yakın kişi tarafında izlendi ve sosyal medyada ise rekor paylaşımlara ulaştı. Şarkının bestesini TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı, aynı zamanda sanatçının eşi olan Cengizhan Sönmez yaparken, sözlerini ise Hüseyin Balkancı yazdı. Ayrıca albümde yer alan 'Görmeden Sevmek' isimli şarkıya ise, ses sanatçısı Onur Akay söz yazarı olarak katkıda bulundu.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türk Sanat Müziğine Rekor Tıklama! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Takımı ligde son sıraya düşünce Acun, yöneticileri görevden alıp takımı revize edecek Eşi tarafından diri diri yakılan Güllü Yılmaz'ın kızının ifadesi ortaya çıktı: Annem bir anda alev topuna döndü Star TV'nin bir kadının bıçaklandığı sahneyi "En güzel an" etiketiyle paylaşması sosyal medyayı ayağa kaldırdı Sadakatsiz'de Asya'nın tehlikeli planı izleyicileri ekrana kilitledi Polis, telefon hırsızını terliğinden yakaladı! Hırsızlık anı kameralara yansıdı Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası ikinci el otomobil fiyatlarında yükseliş durdu, hareketlilik başladı Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti