Son Dakika Haberleri: Türk Savaş Gemileri Kardak Kayalıkları'ndan Ayrılmadı

Türk Savaş Gemileri Kardak Kayalıkları'ndan Ayrılmadı

4 ay önce

Türk savaş gemileri Kardak Kayalıkları'ndan ayrılmadı Türk askerinin Kardak nöbeti sürüyor MUĞLA - Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin Türk kara sularına girmesi ile Kardak kayalıklarında başlayan gerginlik Ege sularında tansiyonu yükseltti.

Türk savaş gemileri Kardak Kayalıkları'ndan ayrılmadı
Türk askerinin Kardak nöbeti sürüyor MUĞLA - Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin Türk kara sularına girmesi ile Kardak kayalıklarında başlayan gerginlik Ege sularında tansiyonu yükseltti. Türk sahil güvenlik ekipleri ve Türk savaş gemilerinin Kardak kayalıklarındaki bekleyişi bugün de sürüyor.
Geçtiğimiz gece Yunan Sahil Güvenliğine ait 3 bot Kardak kayalıklarını geçerek Türk kara sularına girmişti. Türk askerlerinin uyarılarını dikkate almayan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri yaklaşık 15 dakika boyunca Türk karasularına girerek sınır ihlalinde bulunmuştu. Türk kara sularından çıkmayan Yunan askerlere Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından müdahale edilmiş ve kara sularımızda yaşanan gerginliğin ardından Türk Sahil Güvenlik ekipleri Yunan Sahil Güvenlik botuna çarparak Türk karasularından çıkarmıştı. Olayın ardından Kardak kayalıklarına 2 hucum botu, 6 sahil güvenlik botu, 1 savaş gemisi ve 1 arama kurtarma gemisi sevk edilmişti.
Dört yandan kuşatılan Kardak kayalıklarında kuş uçurtmayan Türk askerinin 2 hücum botu ve 2 Sahil Güvenlik botuyla bölgede ki bekleyişi bugün de sürüyor.
Yunan askerinin ise 1 hücum bot ve 1 sahil güvenlik botuyla Kardak kayalıkları yakınında beklediği görüldü."Seni Münevver Gibi Öldürürüm" Tehdidiyle Tecavüze Uğrayan Genç Kıza, Bir Darbe de Babasından Geldi Eteğine Basılan Rus Manken Kırmızı Halıda İç Çamaşırı ile Kaldı

Bulgaristan'ı Korku Dağları Sardı! AB'den Türkiye'yi Durdurmalarını İstediler