Fransız basınından SİHA'lara büyük övgü: Oyunun kurallarını değiştiriyorlar - Son Dakika

Fransız basınından SİHA'lara büyük övgü: Oyunun kurallarını değiştiriyorlar

01.10.2020 19:30

Türkiye'nin ürettiği yerli ve milli silahlı insansız hava araçlarına Fransız haber ajansı AFP tarafından övgüler dizildi. AFP, PKK'ya karşı da kullanılan SİHA'lar için, "Oyunun kurallarını değiştiriyorlar, operasyonlarda ezber bozuyorlar" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin geliştirdiği ve ürettiği silahlı insansız hava araçları (SİHA) Suriye, Irak, Libya'nın ardından şimdi de Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki operasyonlarında başarılı şekilde görev alıyor. Türk SİHA'ları Fransız haber ajansı AFP tarafından yeniden gündeme getirildi. AFP haberinde Türk SİHA'ları için "Oyunun kurallarını değiştiriyorlar" ifadelerini kullandı.

SİHA'LAR OPERASYONLARDA EZBER BOZDU

Fransız haber ajansı, SİHA'ların Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütü PKK'ya karşı etkili olduğunu aktarırken, teröristlerin SİHA görmeden bir gün geçiremediğini vurguladı. "Türkiye'nin kuzey Irak'ta insansız hava aracı kullanması, PKK'ya karşı yapılan operasyonlarda ezber bozdu" ifadelerini kullanan AFP, SİHA'ların terör örgütüne karşı yapılan operasyonlarda maliyetleri azalttığına da dikkat çekti.

Türk SİHA'ları Fransız basınında: Oyunun kurallarını değiştiriyorlar
Fransız basınından SİHA'lara büyük övgü: Oyunun kurallarını değiştiriyorlar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Fransız basınından SİHA'lara büyük övgü: Oyunun kurallarını değiştiriyorlar - Son Dakika

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Meteoroloji'den Batı Akdeniz'de sağanak yağış uyarısı İngiliz The Guardian: Amerikalı gençler plazmalarını satmak için bilerek koronavirüse yakalanıyor ABD eski Başkanı Obama, megafonla oy isteyerek Biden'a destek oldu Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi