Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor - Son Dakika

Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor

13.12.2017 11:08
Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor, System.String[]

"Yeşilçam"ın yurt dışında ilk ve en eski etkinliği olan "Strasbourg Türk Sinema Günleri" 13 aralık Pazartesi günü asırlık "Odyssee" sinema salonunda başlıyor.

"Yeşilçam"ın yurt dışında ilk ve en eski etkinliği olan "Strasbourg Türk Sinema Günleri" 13 aralık Pazartesi günü asırlık "Odyssee" sinema salonunda başlıyor.

Bu yıl 29.'su gerçekleşen Türk Sinema Günlerinde beyaz perdeye 10 sinema filmi geliyor. Beş hafta boyunca 16 Ocak Salı gününe kadar Türk sinemasına hasret kalan sinema severler Odyssee salonunda yeni gösterime giren sinema filmleri ve Yeşilçam sanatçılarıyla buluşacak. Bu yıl gösterime giren filmler içinde Yeşim Ustaoğlu'nun "Tereddüt", Özcan Deniz'in "Öteki Taraf", Mehmet Can Mertoğlu'nun "Albüm", Zülfü Livaneli'nin "Veda Atatürk", Burak Aksak'ın "Sen Kiminle Dans Ediyorsun", Ozan Açıktan'ın "Aile Arasında", gazeteci Tuluhan Tekelioğlu'nun belgeseli "Yapabilirsin", Onur Ünlü'nün "Kırık Kalpler Bankası", Yavuz Turgul'un "Gönül Yarası", Can Ulkay'ın "Ayla" filmleri bulunuyor.

29 yıldır Türk sinemasın Avrupa'ya açılan penceresi olan "Strasbourg Türk Sinema Günleri" Fransa ve yakın komşusu Almanya'dan çok sayıda Türk sinema severleri Yeşilçam filmleriyle bir araya getiriyor.

13 aralık Pazartesi günü açılış programı saat 16.20'de "Sen Kiminle Dans Ediyorsun", saat 18.15'de "Öteki Taraf" ve saat 22.30'da "Ayla" filmleriyle başlıyor.

Her gün gösterime girecek olan filmlerle beraber Yeşilçam sanatçıları içinde Meltem Cumbul, Tuluhan Tekelioğlu, Yeşim Ustaoğlu, Funda Eryiğit, Zülfü Livaneli, Yavuz Turgul filmlerin öyküsünü izleyenlerle paylaşacak.

Dünya'nın en eski sinema salonlarından biri olarak bilinen Strasbourg 'Odyssee' sinemasın yöneticisi Faruk Günaltay Türk filmlerinin Fransızca alt yazılı gösterildiğine, Fransız seyircilerinde ilgisinin her yıl arttığına dikkat çekti. (Fotoğraflı) - Strasbourg

Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor
Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor
Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Türk Sinema Günleri Strasbourg'ta Başlıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Fenerbahçeli taraftarların tepkisine Muğdat'tan çok sert yanıt: Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış, aynı şey Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu