Son Dakika Haberleri: Devler Liginde Sistem Değişiyor! Türk Takımları Artık Gidemeyecek

Devler Liginde Sistem Değişiyor! Türk Takımları Artık Gidemeyecek

6 gün önce

UEFA'nın son zamanlarda düşündüğü turnuvalarda değişiklik yapma düşüncesi konuşuluyordu. Bu değişiklikler yapılırsa Türk takımları artık Şampiyonlar Liginde yer almayacak.

Süper Lig'de yaşanan hakem tartışmaları Türk futbolunun ana gündem maddesini oluşturuyor. Ancak perde arkasında yaşanan bir gelişme futbolseverleri tedirgin edecek cinsten. Buna göre yakın zamanda Şampiyonlar Ligi'nde hiçbir Türk takımı yer almayacak.

UEFA, uzun zamandır yaptığı toplantılarla turnuvalarını gözden geçiriyor. Çekişmeyi arttırmak için çalışmalar yapan yetkililer son yaptıkları düzenlemeyle Türk futbolseverleri bir hayli üzecek. UEFA'nın yeni organizasyon yapısına göre artık 3 tane Avrupa kupası olacak. Bunlardan biri Şampiyonlar Ligi, biri UEFA Avrupa Ligi ve yeni kurulacak olan Avrupa Ligi 2. Ligi...

2024'TEN İTİBAREN TÜRK TAKIMLAR DİREKT GİDEMEYECEK

UEFA'nın yaptığı çalışma kapsamında 2024'ten itibaren takımlarımız Şampiyonlar Ligi'nde oynayamayacak. Peki bunun sebebi ne? Mevcut sistemde Şampiyonlar Ligi gruplarındaki 32 takımın 30'u liglerinden geliyor, bunlara Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi şampiyonları ekleniyor.

ŞAMPİYON OLAN BİLE ÖN ELEME OYNAYACAK

2024'ten sonra 32 takımın 24'ü Şampiyonlar Ligi'nin yeni statüsündeki en iyi 24 takım olacak. Küme düşecek 8 takımın yerlerini, elemelerden gelecek 4 lig şampiyonu ve mevcut Avrupa Ligi'nin en iyi 4 takımı alacak. Lig ikincimizin eleme oynaması ise artık söz konusu değil. Dolayısıyla Süper Lig'i şampiyon bitirecek olan takımımız elemelerden bilet alacak dört takımdan biri olmak durumunda.

Ali Koç'tan Canlı Yayında Fikret Orman'a Sert Yanıt

Riva'dan Galatasaray'a Müthiş Gelir! İşte Gelen İlk Rakamlar

Valbuena Ayrılıyor, Yeni Rotası Arap Yarımadası

Haber Yayın Tarihi : 14.05.2019 11:55 

YORUMLAR


Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Muhtemel Rakiplerinin Bir Kısmı Belli Oldu Ergin Ataman: Ali Koç'un Bana Özür Borcu Var Beşiktaş'ın Dev Kaybı! 500 Milyon TL Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan'ın, Ağabeyinden Duygusal Paylaşım